Bankanız kesinti yapıyorsa bu haberi okumadan geçmeyin. Bankadan kredi çeken ve sonrasında hesabından otomatik kesinti yapılan emekli vatandaş, bu duruma isyan etti. Hakkını mahkemede aradı ve emsal niteliğinde bir karar verildi.

Citroen Ami 2023 Şubat Ayında Kaç TL Oldu? Citroen Ami Özellikleriyle İlgi Odağı Oldu! Citroen Ami 2023 Şubat Ayında Kaç TL Oldu? Citroen Ami Özellikleriyle İlgi Odağı Oldu!

Emekliler, çektikleri banka kredisi ödemelerini kendi rızaları ile gerçekleştirebilir. Otomatik ödeme talimatı, tarafınızca verilmedikçe bankanın kendi iradesi ile uygulanamaz. Öte yandan yaşanan bir olay sonrasında emsal niteliğinde karar çıktı. Emekli vatandaş, bankanın kendisine sormadan maaşının çeyreği kadarını kesinti yapmasından ötürü rahatsızlık duydu. Bunu banka yetkilileri ile görüştüyse de sonuç nafile çıktı. Avukatı aracılığıyla dava açtı ve hakkını aradı.

Mahkeme Emekliyi Haklı Buldu!

Mahkemeden gelen haberle birlikte haklı çıkan emekli oldu. Ankara 1. Tüketici Mahkemesi kararı sonrasında emekliden haksız yere kesilen tutarın iade edilmesi gerektiği vurgulandı. Davacının avukatı, yaptığı açıklamada önemli ifadelere yer verdi ve bankanın böyle bir izne sahip olmadığını iletti. Devletin sahip olduğu habersiz kesinti yapma yetkisini bankanın kullanmasının doğru olmadığını belirtti. Emekli vatandaşa hiçbir bildirim gelmeden her ay maaşının dörtte biri kadarı kesintiye uğramaktaydı.

paraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Kesilen Tutarı Geri Alacak

Ankara 1. Tüketici Mahkemesi kararı sonrasında emekli vatandaşın maaşından kesilen her paranın kuruşu kuruşuna geri verileceği ortaya çıktı. Bu karar emsal niteliği taşıyor. Siz de benzer bir durumla karşı karşıya kalıyorsanız hakkınızı arayabilirsiniz.