Emeklilikte Yaşa Takılanlar için yasa çıkmasının ardından bankalar arasında EYT’lileri kendilerine çekebilmek için promosyon kampanyaları başladı.

EYT yasasının çıkmasının ardından 2 buçuk milyondan fazla çalışan emekli olmak için harekete geçti. Öte yandan bankalar, emekli olmak için prim günü yetmeyenlere de uygun şartlarda kredi kampanyaları da düzenlemeye başladı.

Hürriyet gazetesinden Noyan Doğan’ın köşe yazısında yer alan bilgilere göre, bankalar, Emeklilikte Yaşa Takılanların alacakları maaşına göre 3 bin 500 ila 10 bin lira arasında promosyon olanakları vadediyor. Ancak bazı bankalar da yalnızca promosyon ile kampanyaları sınırlı tutmuyor.

Bankaların promosyon ödemelerinin yanı sıra da düşük faizli kredi imkanı ile kredi kartına ekstra bonus fırsatı da sunduğunu ifade eden Doğan, kimi bankaların da maaşını taşıyıp bir de fatura ödemeyi garanti eden emekli adaylarına da fatura başına 250 ila bin 500 lira arasında nakit ödemeyi taahhüt ediyor.

EYT’liler seçtikleri bankada 3 yıl kalma taahhütü verdikten sonra promosyon kampanyalarından faydalanabilecekler

Noyan Doğan yazısında emeklilerin promosyonlardan yararlanabilmeleri için yapması gerekenlerden de bahsetti ve emekli maaşını taşıyacak olan emeklilerin bankaya 3 yıl taahhütte bulunması gerektiğini, bu üç yıl içinde de maaşlarını başka bir bankaya taşıyamadıklarını kaleme aldı. Üç yılın sonunda ise emekliler isterlerse emekli maaşını başka bir bankaya taşıyabiliyorlar isterlerse de maaş aldıkları bankanın promosyon imkanından da daha avantajlı şekilde yeni bir taahhüt ile maaşlarını almaya devam ediyorlar.

Erkekler futbolda 1959'dan günümüze devam eden Süper Lig tarihinde en fazla küme düşen takım hangisidir? Erkekler futbolda 1959'dan günümüze devam eden Süper Lig tarihinde en fazla küme düşen takım hangisidir?

İlk kez EYT maaşını alacak olanların Sosyal Güvenlik Kurumu formunda, maaş almak istedikleri bankayı seçebildikleri ve seçtikleri bankanın da emekli maaş promosyonundan yararlanabildikleri Doğan’ın yazısında belirtilirken, emekliler ister e-Devlet üzerinden ister SGK üzerinden bu başvuruları yapabiliyor. Emekli Sandığı’ndan emekli olacaklar için de çalıştıkları kuruma hangi bankadan maaş almayı istiyorlarsa o bankanın ismini verecekler. Sonrasında da seçtikleri bankanın internet sitesinden, şubesinden ya da mobil bankacılık uygulaması üzerinden işlemlerini tamamlayabilirler.