Konut, taşıt ve bireysel kredi kullanan milyonlar için güzel haber geldi. Bu anlamda bankalar sigorta paralarını geri iade ediyor. Almak için detaylar haberimizde.

Hızır gibi yetişti... Bankalardan kredi çeken milyonlara müjde! O paralarınız iade ediliyor! Ev kredilerinin yoğun şekilde alınması ile bankalar tarafından talep edilen bazı yeni paralar artık geri verilecek. Bu konuya açıklığı Hazine ve Maliye Bakanı getirdi. Bilindiği gibi eğer bir ev alacaksanız banka tarafından kredi verme ön şartı olarak krediyi alanın hayat sigortası yaptırması istenmekteydi. 

Kredi Alırken Alınan Haksız Ödemeler Nasıl Geri Alınacak?

En kolay yöntem cayma süresini kullanmak biçiminde olacaktır. Sigortayı yaptırdıktan en fazla on beş gün sonra sigorta şirketine hizmeti almaktan caydığınızı bildirebilirsiniz.

TBMM Onay verdi: 10 bin TL kredi başvurusu başladı! EMEKLİLER alacak! TBMM Onay verdi: 10 bin TL kredi başvurusu başladı! EMEKLİLER alacak!

Ya da size bu konuda hiçbir bilgi verilmedi ise bir ay sonrasına kadar başvuru süreniz olmaktadır. Ama bu süreler geçti ise yine de yapabileceğiniz bir şeyler bulunuyor.

Yapabileceğiniz şeylerin başında Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliğine bağlı çalışmakta olan Sigorta Tahkim Komisyonlarına başvurmak gelmektedir.

Bu şekilde rahatlıkla alınan paraları geri alabilirsiniz. Bu konuda alacağınız varsa ilgili bankaya giderek başvuruda bulunmanız uygun olacaktır. Böylelikle içeride var olan paranızı alabilirsiniz. 

ilan365.net özel haber