Öğrencilerin barınamıyoruz protestoları sadece öğrencilerle sınırlı değil. Ev kiralarındaki akıl almaz rakamlar vatandaşı isyan noktasına getirdi

Ev kiralarındaki artış artık isyan noktasına geldi. Bunu da dile getiren yüksek kiralradan ötürü oturacak ev bulamayan öğrenciler oldu.

Yıllarca çalışıp üniverisyeti kazanan öğrenciler yüksek kiralar nedeniyle oturacak ev bulamayınca seslerini duyurmaya çalıştı. Barınamıyoruz eylemleri giderek sosyal medyada ses getirince halkta ev kiralarındaki bu akıl almaz artışa ses çıkarmaya başladı. 

Oturulamayacak evlerde bile akıl almaz kiraların görülmesi artık bardağı taşırdı. Vatandaşlar bu paraları kim kazanıyor kim bu kadar maaş alıyor da kiralar bu kadar yüksek? Artık ev bile bulamayacak mıyız? diyerek devletten duruma müdahale etmesini istedi.

PTT Emekliye 90.000 TL Yaptı! Emekli Vatandaşlar Hemen Ödeme Alacaklar PTT Emekliye 90.000 TL Yaptı! Emekli Vatandaşlar Hemen Ödeme Alacaklar

Son olarak sosyal medyada oturulmayacak evlere bile çekilen yüksek kiralar pes dedirtti. Öğrencilerin dile getirdiği bu durum aslında tüm halkı ilgilendiriyor. Son 1 yılda kiralar akıl almaz derece de artış yaşadı. 

3 kişinin bile aldığı maaşın karışalayamacağı oturulabilecek ev kiraları pes artık dedirtti. Sosyal medayda giderek yayılan barınamıyoruz eylemlerine polis müdahelesi geldi. 

Halk devletten yüksek kiralara müdahale beklerken müdahele barınamıyoruz eylemleri yapan öğrencilere geldi.  

Emlakçılar Odası'nın yaptığı açıklama ise iyice sinirleri gerdi. Emlakçılar Odası'nın yaptığı "Kİralar yüksek değil 5 kişi toplanıp eve çıkabilirler" açıklaması sosyal medyada tepki gördü.

Güneş görmeyen birbirlerinin diplerine yapılan evlerle çevrelendiğimiz şehirlerde kiraların bu derece yüksek olmasının son noktası nereye gelecek merak konusu oldu.