Depremzedelere sağlanan barınma destek ödemelerinde limit 60 bin TL'ye çıktı. Üstelik 15 bin TL de ek olarak taşınma olarak verilecek. Kiracılara ve ev sahiplerine ödenecek ödemelerde yeni artışlar meydana geldi. İşte devletin vermiş olduğu destek paraları...

Depremzedelere sağlanan destekler arasında barınma yardımı ile birlikte taşınma yardımı da bulunuyor. Üstelik aylık olarak ödeme yapılacak. Dolayısıyla depremzedelerin alacağı ödeme doğrultusunda kiracılara ve ev sahiplerine ayrı destek paraları verilecek.

Vakıfbank Emekli Kredisi: Maaş Alan Emeklilere Verilecek Tutar Belli Oldu! Vakıfbank Emekli Kredisi: Maaş Alan Emeklilere Verilecek Tutar Belli Oldu!

Kiracılara Ne Kadar Ödenecek?

Kiracı depremzedelere aylık 3 bin TL ödeme yapılacak. 1 yıl boyunca düzenli olarak 3 bin TL ödenecek ve 1 yıl için toplamda 36 bin TL'lik ödeme hesaplara aktarılacak. Öte yandan taşınma yardımı için de işlemler başladı. 15 bin TL hem kiracılara hem de ev sahiplerine taşınma yardımı veriliyor. Kurulan barakalar ve çadırlar yerine taşınmayı tercih eden depremzedelere taşınma yardımı yapılacak.

Ev Sahiplerine Ne Kadar Ödenecek?

Ev sahipleri ise aylık 5 bin TL'den bir yıl içinde 60 bin TL'lik barınma yardımı alacak. Gıda ve elzem ihtiyaçların karşılanması için AFAD'ın sağladığı desteğin yanı sıra barınma ve taşınma ödemeleri de hesaplara aktarılıyor. Ziraat Bankası hesabı olmayanlar ise ödemeleri numaraları üzerinden veya kendilerine ait olduklarını kanıtladıkları herhangi bir belge ile de sağlayabilmekte. TC kimlik numaranız üzerinden ödemenizi alabilirsiniz.