Acil nakit ihtiyacı olanlara şu anki en düşük faizle ihtiyaç kredisini o banka veriyor. 366 TL aylık ödemelerle nakit problemine çözüm sunuyor. İşte detaylar...

Bankaların nakit avans seçeneğini kapatması vatandaşlar açısından büyük problemlere sebep oldu. Zorunlu sebeplerle acil nakit ihtiyacı olan, ancak maaş ile karşılayamayan vatandaşlar maddi anlamda zorluk yaşamaya başladı. Nakit avans seçeneğinin faiz oranlarının düşük olması ve taksitli olarak ödenmesi vatandaşların anlık nakit problemini çözdükten sonra kendi ceplerine uygun şekilde ödemelerini gerçekleştirmesini sağlıyordu.  

Merkez Bankası’nın yolladığı talimat ile birlikte artık vatandaşlar nakit ihtiyaçlarını kredi kartları aracılığıyla taksitli nakit avans seçerek karşılayamıyor. Son gelen bilgilere göre ise bankaların hemen hemen hepsi kredilerin faiz oranlarını da arttırmış durumda. Ancak kamu bankaları nezdinde verilen ihtiyaç kredilerinde faiz oranları korunuyor. Peki, hangi banka en düşük faizli ihtiyaç kredisini veriyor? Faiz oranı en az olan banka hangisi?  

Webtures'dan Yenilikçi Hamle: Dijital Strateji ve Yapay Zeka Danışmanlığı Alanında Büyük İşbirlikleri Webtures'dan Yenilikçi Hamle: Dijital Strateji ve Yapay Zeka Danışmanlığı Alanında Büyük İşbirlikleri

bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranları

ZİRAAT BANKASI FAİZ ORANINI KORUYOR 

Özel bankaların çoğunluğu faiz oranlarını yüzde 2,50 ve daha üst noktaya çıkardı. Nakit avans işlemlerinin vatandaşların yatırım amaçlı kuyum harcamalarında kullanılmasının ardından kredilere yönelim arttı. Bu da bankaların faiz oranlarını arttırdı. Devletin bankası olan kamu bankaları ise faiz oranlarını aynı oranda tuttu. Bu noktada Ziraat Bankası şu anda en düşük faiz oranları ile vatandaşların acil nakit problemlerine çare olmaya devam ediyor.  

1,79 faiz oranı ile Ziraat Bankası’ndan çekilecek kredilerde 50 bin TL’ye kadar 36 ay, 100 bin TL’ye kadar 24 ay ve 100 bin TL’den fazla krediler içinse 12 ay vade imkanı verilmektedir. Ziraat Bankası müşterilerine en düşük faizli ihtiyaç kredisini sağlayarak ekonomik anlamda destek vermektedir. 

en az faizli ihtiyaç kredisi

ZİRAAT BANKASI ÖDEME PLANLAMASI 

Ziraat Bankası’ndan çekilecek olan limit ve vade sayısına göre aylık taksit miktarıyla toplam geri ödeme oranı belirlenmektedir. Örneğin 10 bin TL’ye kadar çekilecek kredinin 1,79 faiz oranıyla aylık ödemesi yalnızca 366,74 TL olmaktadır. Bu durumda 36 ay vadeli kredinin toplam geri ödeme tutarı ise 13.202,64 TL’dir.