Emekliler bayram ikramiyesi için zam almaya çok yakın. Emekli maaşı ile bayram ikramiyesi aynı miktarda olabilir! 5500 TL'lik ikramiye için resmi açıklama geldi mi? Ramazan Bayramı'nda kaç TL bayram ikramiyesi ödenecek? İşte emekliyi bekleyen o gelişme...

Cebinde Akbank Kartı Olanlara 10 Gün İçinde Yeni Ödeme Verilecek! 100.000 TL'ye Kadar Hazır Limit Verildi! Cebinde Akbank Kartı Olanlara 10 Gün İçinde Yeni Ödeme Verilecek! 100.000 TL'ye Kadar Hazır Limit Verildi!

Ramazan ve Kurban Bayramı yaklaşıyor. Emekliler ise son dönemde emeklilik adına büyük girişimlerde bulunan hükümetin yeni bir hamle daha yapmasını beklemekte. Bu hamlenin bayram ikramiyeleriyle bağlantılı olacağı tahmin ediliyor. Emekliler, iki bayram için önemli miktarda ikramiye parası alabilir. Peki kulislerde ikramiye için yüzde kaçlık zam konuşuluyor?

Kaç TL Bayram İkramiyesi Ödenecek?

Normal şartlarda Ramazan ve Kurban Bayramı'nda 1100 TL ayrı ayrı ödenmekte. Emekliye toplamda 2200 TL ikramiye ödemesi yapılıyor. Ancak 2023 yılındaki dini bayramlarda geçerli olmak üzere verilecek ikramiye bedelinin toplam 5500 TL olacağı konuşuldu. Kulislerdeki bu iddialar milyonlarca emekliyi harekete geçirdi.

En Düşük Emekli Maaşı Kadar İkramiye!

2023 yılı itibarıyla en düşük emekli maaşı 5500 TL olarak belirlendi. Bu artışla birlikte ikramiye ödemelerinin de benzer oranda olması muhtemel gözüküyor. Ancak bir anda böylesine yüksek bir artış olur mu bilinmemekte. Kesin olmamakla beraber emekli ikramiyelerinde zam beklentisi sürüyor. Ramazan Bayramı'nda 2250 TL ve Kurban Bayramı'nda 2250 TL ödeme yapılabilir.
17 Nisan'a Kadar Ödenmesi Bekleniyor!
Ramazan Bayramı ikramiyesinin ne zaman ödeneceğini soranlar için ise şöyle bir tahmin yapılmakta. Eğer ikramiye bedelinin belirlenme süreci gecikir ise en geç 17 Nisan 2023 tarihinde ödemelerin başlayabileceği vurgulandı.