Kontrol altına alınan koronavirüs vaka sayıları bayram sonrası patladı. 25 Temmuz koronavirüs tablosu doğrultusunda yeni yasaklar kapıda.

Türkiye'nin kararlılıkla devam eden koronavirüsle mücadelesine tatil ve Bayram darbe vurdu. Vaka sayıları Dün 11 binin üzerine çıkarken bugün açıklanacak olan rakamlar kritik önem taşıyor. 25 Temmuz koronavirüs vaka sayıları doğrultusunda yasakların yeniden gündeme geleceği iddia ediliyor. Peki hafta içi ve hafta sonu yasakları geri gelecek mi? 25 Temmuz 2021 koronavirüs vaka sayıları açıklandı mı?

Neredeyse 2 yıla yakın bir süredir bütün dünyayı kasıp kavuran koronavirüs salgınında Türkiye aşılamaya hız vermiş ve vaka sayılarını kontrol altına almayı başarmıştı. Ancak 1 Temmuz tarihinden itibaren yasakların tamamen kaldırılması, yaz aylarının gelmesi ve tabii ki de tatili, başlaması ile birlikte vaka sayıları yeniden artışa geçti. Kurban Bayramının geride kaldığı şu günlerde vaka sayıları bir kez daha 10 binin üzerine çıkarken bugün kritik eşik belli olacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesaplarından vatandaşların tedbirli olması konusunda sık sık uyarı yapıyor fakat özellikle tatil bölgelerinde kalabalık giderek artıyor. Peki 25 Temmuz 2021 koronavirüs tablosu açıklandı mı? Bugün kaç vaka tespit edildi?

bayram-sonrasi-vaka-sayilari-patladi-hafta-ici-hafta-sonu-yasaklari-geri-geliyor-tedbirinizi-ali

SOKAĞA ÇIKMA YASAKLARI GERİ GELECEK Mİ?

Koronavirüs vaka sayılarının artmaya başlaması ile birlikte en çok merak edilen soru sokağa çıkma yasakları geri gelecek mi sorusunun yanıtı oldu. Aşılama Aynı hızla devam ederse ve şu anki vaka sayıları kontrol altına alınabilirse sokağa çıkma kısıtlaması tekrar olmayacak. Ancak uzmanlar vaka artışının bu hızla devam etmesi durumunda 4. dalganın geleceğini ve yasakların tekrar kaçınılmaz olacağını söylüyor.

OKULLAR EYLÜL AYINDA AÇILIYOR MU?

Koronavirüs salgınından en çok etkilenen sektör eğitim sektörü olmuştu. Öğrenciler neredeyse bir buçuk yıl boyunca uzaktan eğitim almak zorunda kalmıştı. Şu anda vaka sayılarının kontrol altına alınması özellikle okulların açılması açısından büyük önem taşıyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk dün yaptığı açıklamada okulları Eylül ayında açacaklarını duyurmuştu. Ancak yine de bu durum vaka sayılarının kontrol altına alınması ile netleşecek.

bayram-sonrasi-vaka-sayilari-patladi-hafta-ici-hafta-sonu-yasaklari-geri-geliyor-tedbirinizi-2

25 TEMMUZ 2021 KORONAVİRÜS TABLOSU AÇIKLANDI MI?

Akbank Hesabı Olanlar İçin Son Dakika: 10.000 TL Bankamatik Kartınıza Ödeme! Akbank Hesabı Olanlar İçin Son Dakika: 10.000 TL Bankamatik Kartınıza Ödeme!

Son iki gündür koronavirüs vaka sayıları 10 binin üzerine çıktı. Özellikle bugün açıklanacak olan yeni rakamlar hem vatandaşlar tarafından merakla bekleniyor hem de yasaklar açısından büyük önem taşıyor. 25 Temmuz 2021 koronavirüs tablosu ve vaka sayıları henüz açıklanmadı. Vakalar açıklandıktan sonra haberimizde olacak...