Emekli ikramiyesi ile ilgili TBMM'de önemli bir kanun teklifi verildi. Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı'nda toplam 17 bin TL'lik ikramiye ödenecek mi? Emekliye ek ödeme müjdesi milyonları harekete geçirdi. İşte ikramiyelerin asgari ücrete sabitlenmesi yönündeki teklif...

Son zamanlarda emekli ikramiyesinin enflasyonun ve asgari ücret, memur ve emekli maaşı zam oranlarının altında kaldığını görüyoruz. Güncel olarak 1100 TL olan ikramiyede yeni bir zam yapılacak mı? 2023 yılı itibaıryla Ramazan ve Kurban Bayramı'nda nasıl bir adım atılacak merak ediliyor. Konuyla ilgili yapılan bir hamle ise dikkat çekti.

Kanun Teklifi'nde İkramiye Detayı!

CHP'nin Meclis Başkanlığı'na sunduğu kanun teklifinde emekli ikramiyeleriyle ilgili önemli bir detay yer alıyor. Her yıl iki defa bayramlarda verilen ikramiyenin asgari ücret seviyesine çekilmesi önerisinde bulunuldu. Kanun teklifindeki bu detayla birlikte, eğer kabul edilir ise emekli ikramiyeleri yüksek oranda artacak.

Tarım Kredi Marketlerinde Zam Yok! 900 Üründe Fiyatlar Sabitlendi! Tarım Kredi Marketlerinde Zam Yok! 900 Üründe Fiyatlar Sabitlendi!

Her Yıl 17 Bin TL Emekli İkramiyesi!

2023 yılı da dahil olmak her yıl 17 bin TL emekli ikramiyesinin verilmesi bu kanun teklifinin kabulüne bakıyor. Böylelikle Ramazan Bayramı'nda 8500 TL ve Kurban Bayramı'nda 8500 TL ödeme ile emeklilere rekor seviyede ikramiye ödenebilir. 

Asgari Ücret Arttıkça İkramiye Zamlanacak!

Öte yandan kanun teklifindeki detayda, emekli bayram ikramiyesinin asgari ücret seviyesine çekilmesi öngörülüyordu. Dolayısıyla asgari ücrete bu yıl içerisinde bir zam gelir ise bayram ikramiyelerine de yansıyacak. En olası ihtimal ile birlikte her yıl bayram ikramiyesinin asgari ücret oranında zamlanması ve bu seviyeye sabitlenmesi beklenmekte.