BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Cumhur İttifakı’nda bulunan diğer partiler gibi seçime kendi listeleri ile gireceklerini açıkladı.

Balkon ve Mutfak Konforu İçin İpuçları Balkon ve Mutfak Konforu İçin İpuçları

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, parti genel merkezinde açıklamalar yaptı. Destici, yaptığı açıklamada milletvekili adaylığında temayül yoklamasını ve mülakat sürecini tamamladıklarını söyledi. Destici, seçime girecekleri aday listesindeki hazırlığın da tamamlandığını belirtti.

Cumhur İttifakı, partilerin seçime kendi listesiyle girmesinden kötü etkileniyor

Cumhur İttifakı, 14 Mayıs’taki genel seçimlerde milletvekili sayılarında olabildiğince yüksek olmaya çalışarak Erdoğan kazanmasa bile mecliste güçlü olmaya çalışıyor. Fakat, geçtiğimiz günlerde Yeniden Refah Partisi ittifaka dahil olurken seçime kendi amblemleri ile girerek kendi milletvekillerini seçeceklerini söylemişti. Bunun ardından MHP de ittifakta bulunan diğer partilerin seçime kendi logosuyla girerken kendilerinin de böyle bir şey yapmaları gerektiğini açıklamıştı. İttifaktaki partilerin böyle bir karar alması Cumhur İttifakı’nı kötü etkiliyor.

Destici, seçime kendi listeleriyle gireceğini kesin olarak açıkladı

Destici, daha önce yapmış olduğu açıklamalarda Cumhur İttifakı’nda bulunan partilerin seçime ortak bir liste ile girmesi gerektiğini paylaşmıştı. Destici, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptıkları görüşmede halen liste ile ilgili iki tarafın da görüşlerini bildirdiklerini açıklamıştı. Destici, Yeniden Refah Partisi Lideri Fatih Erbakan ile görüşeceğini belirterek herkesin kendi listeleriyle seçime girmesinin şu anda daha söz konusu bir durum olduğunu söyledi.

Destici, milletvekili seçimlerinde iddialı görünüyor

BBP lideri Destici, parti olarak üzerlerine düşen sorumlulukların bilincinde olarak ve yerine getirerek seçmenin karşısına çıkacaklarını söyledi. Destici, önümüzdeki seçimlere kendi listeleri ile girerek kendilerine olan güvenini göstermiş oldu. Destici’nin açıklamalarına göre Büyük Birlik Partisi önümüzdeki seçimde hedeflediği milletvekili sayısını alacak.