BDDK 165 Yeni Personel Alımı Yapacak! BDDK Personel Alımı Başladı! Başvuru Nasıl Yapılır?

Bankacılık düzenleme ve denetleme kurumu kendi bünyesinde çalıştırmak üzere 165 uzman yardımcısı personel alım ilanını duyurdu. Aralık ayında başvuru yapılabilecek ilanlara bir yenisi daha eklendi. BDDK'da çalışmak üzere görevlendirilecek her bir personel için 13 Aralık son başvuru tarihi olarak belirlendi. Bankacılık düzenleme ve denetleme kurumu aracılığı ile mesleğe atılmak isteyenlerin yapılacak sınav sonrasında İstanbul'da yer alan ana danışma hizmet birimi üzerinden görev almaya başlayabilecek. İşçi alımı yapılacak olan pozisyonlar arasında yeminli murakıp yardımcısı, hukuk ve bilişim alanlarında bankacılık uzman yardımcıları, destek hizmetleri daire başkanlığında çalışabilmek üzere insan kaynakları mali idari iş müdürlüğü ile kurul işleri kararlarını sunacak olan özel bir BDDK uzman yardımcısı personeli alınacak.

BDDK Personel Alımı Başvurusu

Toplamda 165 kişi başvuruda bulunabilecek. Sınavdan başarılı olanlar sözlü olarak değerlendirmeye alınacaktır. Bankacılık uzman yardımcısı ile BDDK uzman yardımcısı alımını 7 Ocak 2023 tarihinde yapılacak olan sınav ile belli olacak. Bilişim ve hukuk alanı için yapılacak olan bu sınav bankacılık alanı için ise 7 ve 8 Ocak tarihlerinde gerçekleşecek. Yazılı sınav İstanbul Göztepe kampüsünde yapılacaktır. Sınava alım süreci sınavın tarihi gibi sınava dair duyuruların yapıldığı resmi internet sitesi ise www.bddk.org.tr adresi oluyor. Tüm duyurular buradan takip edilebilir. 

BDDK Personel Alımı Başvuru Şartları

Başvuru yapabilmek için e-devlet platformunu kullanarak bankacılık düzenleme ve denetleme kurumunun sayfasına geçiş yapılabilir ya da kariyer kapısı kamu işe alım sayfası üzerinden detaylı şekilde takip edilebilir. Başvuruda bulunmak isteyen adayların belirli şartları karşılaması gereklidir. Aranan şartlar arasında şunlar yer alır: 

 • TC vatandaşı olması

 • Kamu haklarından mahrum bırakılmamış olması

 • Cezai bir suça karışmamış olması

 • Askerlik durumu yönüyle askerliğini ertelemiş tamamlamış ya da yedek sınıfa geçirilmiş olması

 • Görev sırasında ruhen ya da fiziken görevi ifa etmeye engel olacak herhangi bir problemi bulunmamalıdır.

 • Bankacılık kanununda yer alan hükümleri karşılamalıdır.

 • İcra ya da iflas kanununa göre müflis olmamalı, konkordato ilan etmemiş olmalı

  Doğalgaz Ödemeleri İçin Bakanlıktan Açıklama! Bu Ay Doğalgaz Desteği Ne Zaman Ödenecek? Doğalgaz Ödemeleri İçin Bakanlıktan Açıklama! Bu Ay Doğalgaz Desteği Ne Zaman Ödenecek?
 • Sınavdan da başarılı puan alanlar arşiv soruşturmasından geçer araştırma ve soruşturma aşamaları güvenlik açısından tek tek takip edilir. 

 • Başvuruda bulunacak olan kişinin 35 yaşını doldurmamış olması gereklidir.

 • KPSS lisans sınavından istenen puanı almış olması gerekir.

 • Hukuk alanında yapılacak başvuru için 13 Aralık tarihine kadar avukatlık ruhsatına sahip olması gerekir.

Sınavların değerlendirilmesi 3 ve 13 Aralık tarihinde yapılacak başvurular sonrasında e-devlet üzerinden ya da BDDK'nın resmi internet sitesi ile takip edilebilecektir.