Sağlık Bakanı Fahrettin Koca son dakika açıklaması ile merak uyandırdı. Sosyal medya hesabından duyuru yapan Sağlık Bakanı bilim kurulunun önümüzdeki hafta en kritik toplantısını yapacağını duyurdu. Bilim kurulu toplantıları bir süredir yapılmıyordu ve bu toplantıda çıkacak kararlar çok önemli. Özellikle maske kuralının tamamen kalkacağı konuşuluyor.

İş Sözleşmesi İmzalandı En Düşük Maaş 30 Bin TL Oldu! Yeni Ödemeler Hesaplara Yatmaya Başladı! İş Sözleşmesi İmzalandı En Düşük Maaş 30 Bin TL Oldu! Yeni Ödemeler Hesaplara Yatmaya Başladı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, merakla beklenen bilim kurulu toplantısı ile ilgili sosyal medya hesabından önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Fahrettin Koca, bilim kurulunun yapacağı en önemli toplantının gelecek hafta gerçekleşeceğini belirtirken başta okullarda olmak üzere maske kullanımının değerlendirileceğini söyledi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamasının devamında ise "Endişe etmeyiniz en kötü günlerimiz geride kaldı, müsterih olun." dedi.

Toplantı gelecek hafta olacak

Sakarya valiliğini ziyaret eden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca çıkışta gazetecilerin sorularına cevap verdi. Bilim kurulunun önümüzdeki hafta en önemli toplantısını gerçekleştireceğini söyleyen Sağlık Bakanı, özellikle okullarda maske kullanımı ile ilgili önemli kararlar alınacağını dile getirdi. Bakan koca, algının artık geride kaldığını belirtirken İlerleyen dönemlerde sağlık gücünü daha da artıracaklarını söyledi.

19 ilde yoğun bakımda yatan hasta sayısı sıfır

Koronavirüs salgını ile ilgili önemli bir mesafe kat edildiğini belirten Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, şu anda 19 yılda yoğun bakımda yatan hasta sayısının 0 olduğunu söyledi. Her geçen gün vaka sayılarının ve vefat sayılarında düşmeye devam ettiğini söyleyen Bakan Koca, önümüzdeki hafta yapılacak olan bilim kurulu toplantısında sürecin yeniden değerlendirileceğini ifade etti.