Beklenen Büyük İstanbul Depremini Tetikledi Mi? Naci Görür Ne Dedi? Akşam Deprem Olur Mu? Uzmanlar Ne Dedi?

19 Haziran 2021 Cumartesi İstanbul Kartal'da yaşanan deprem sonrası uzmanlar birbirine girdi! Büyük İstanbul depremini tetikledi mi? Naci Görür ne dedi? Depremin devamı gelecek mi? 

Gündem 19.06.2021 - 15:41 19.06.2021 - 15:45 Ece Sahan

İstanbul Kartal'da deprem meydana geldi. Saat 15.07'de yaşanan depremin merkez üssü Kartal olarak açıklandı. 

AFAD depremin şiddetini 3,9 Kandilli depremin şiddetini 4,2 olarak açıkladı. Vatandaşlar beklenen büyük İstanbul depreminin yaklaştığı korkusuna kapıldı. 

Gözler deprem gerçeğine dikkat çeken Naci Görür'e çevrildi. Deprem uzmanları bir bir açıklama yapama devam ediyor. 

UZMANLAR BİRBİRİNE GİRDİ!

Afad, Kandilli ve Üniversite Profesörleri ise ekranlarda birbirlerini iş bilmemezlekle suçladı. Uzmanlar vatadnaşları korkutanlar ve dikkat çekenler olarak 2'ye bölündü. Vatandaşlar kime inanacağını şaşırdı.

Uzmanlar vatandaşların bu depremin büyük İstanbul depremine zemin hazırladığı ile korkusuna dair böyle bir şey söz konusu değil, beklediğimiz fay hattı değil, depremin zamanı zaten tahmin edilemez dedi.

Naci Görür Ne Dedi?

Depremin tehlikesine her defasında dikkat çekmeye çalışan ve beklenen Büyük İstanbul depremi için uyarılarda bulunan Naci Görür'ün seöyledikleri bir bir çıkarken gözler yine kendisine çevrildi. 

Naci Görür daha önce sadece deprem olduğunda basının buna dikkat çekmesi için deprem sonrası canlı yayınlara bağlanılmasını doğru  bulmadığını daha depremin nedeni nerede bilinmeden açıklama yapanlara karşı ön yargılı olduğunu söylemişti.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@