Bakanlıktan gelen açıklamada üç farklı nakdi destek programı için müjdeli haber verildi. Nakit olarak ödemelerin hesaba yatırıldığı vurgulandı. Peki kim ne kadar ödeme almaya hak kazandı? Detaylarıyla birlikte kimliğinizle alabileceğiniz sosyal yardım programları ve ödeme miktarı...

Vakıfbank bankamatik kartınıza ödeme! 20.000 TL'ye kadar acil para! Vakıfbank bankamatik kartınıza ödeme! 20.000 TL'ye kadar acil para!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'ın resmi duyurusunda detaylar ortaya çıktı. Bakanlıktan gelen açıklamada binlerce vatandaşın düzenli olarak faydalandığı ödemelerin hesabaya yatırıldığı vurgulandı.

Nakdi Destekler Hesapta!

Nakdi destek ödemelerini aylık olarak almakta olan pek çok kişi, Mart ayında yapılması planlanan ödemelerin ne zaman hesaba yatırılacağını soruyordu. Beklenen açıklama sonunda geldi. Peki kimler ne kadar ödeme alacak?

Kaç TL Sosyal Yardım Ödendi?

Bakan Yanık'ın açıklamasında “Mart ayına ilişkin diğer sosyal yardımlarımızın yanı sıra üç nakdi sosyal destek programı ile ihtiyaç sahiplerine yaklaşık 466,1 milyon TL ödeme yaptık” ifadesine yer verildi. Kişisel olarak veya hane başına düşen yardım parası kişiden kişiye değişkenlik gösterecektir. Bu doğrultuda net bir ifadeye yer verilmediğini vurgulayalım.