En Değerli 100 Kulübün Olduğu Listede 2 Süper Lig Takımı Var! En Değerli 100 Kulübün Olduğu Listede 2 Süper Lig Takımı Var!
Real Madrid'in golcü oyuncusu Karim Benzema, Cristiano Ronaldo'nun 2018 yılında takımdan ayrılarak Juventus'a gitmesiyle liderlik rolünü üstlendi. İspanyol ekibinin 33 yaşındaki Fransız golcüsü Benzema'nın uzun zaman önce edindiği bir alışkanlığın bugünkü başarısının sırlarından biri olduğu kaydedildi. Avrupa futbolunun en eksiksiz 9 numaralarından birine dönüşen golcü oyuncunun hızı, zamanlaması, gücü ve dayanıklılığının sırrı merak ediliyor. Evine bir spor salonu kuran Benzema'nın güçlenmek ve dayanıklılığını artırmak için boş zamanlarında da çalışmalar yaptığı kaydedildi.


Kas-eklem gücünü artırdı!


Sakatlanmaların önüne geçmek için hem kaslarını hem de eklemlerini sağlamlaştıran Benzema, tükenmeyen gücüyle Real Madrid'in dinamolarından biri haline geldi. Fransa milli takımında görev yapan bir Fransız osteopat ile birlikte çalışan Fransız golcü, kendini deneyimli fizikçilere emanet ediyor.Hacamat gibi tamamlayıcı tıp metotlarını da kullandığı öğrenilen Benzema'nın, ağrılarını yok etmek ve kas-eklem gücünü artırmak için çalışmalar yaptığı kaydedildi. Tecrübeli beslenme uzmanları tarafından hazırlanan diyete uyan Benzema, antrenman ve maçlardan sonra direkt eve gittiği ve ışıklardan uzak kalmaya çalıştığı belirtildi.

Favori yemeği annesinin yaptığı kuskus!


Boş zamanlarını ailesiyle geçiren Benzema'nın favori yemeğinin ise annesinin yaptığı kuskus olduğu öğrenildi. Dövüş sporlarına ve arabalara tutkun olduğunu bilinen Fransız golcünün boksör arkadaşlarıyla birlikte zaman zaman kardiyo yaptığı belirtiliyor.Cristiano Ronaldo'nun takımda bulunduğu yıllarda herkes gibi Benzema'nın da topu Ronaldo'ya aktarmaya çalıştığı ancak Portekizli yıldızın takımdan ayrılmasıyla Benzema'nın takım için oynamaya başladığı kaydedildi. 2009 yılında 29 milyon euro bonservis bedeliyle Olimpik Lyon'dan Real Madrid'e transfer olan Fransız golcü, takımıyla çıktığı 545 maçta 272 gol ve 141 asistle oynadı. Benzema, Real Madrid formasıyla 4 defa Şampiyonlar Ligi'nin kazandı.

Editör: İlan35