Spor Toto Süper Lig'de deprem etkisi yaratan iddia! Beyaz TV'den ayrıldıktan sonra TV100'de futbol programı yapmaya başlayan Ertem Şener'den yine çok konuşulacak bir iddia geldi! Gündeme bomba gibi düşen iddiaya göre Galatasaray ligden çekilecek! Bilindiğ

Spor Toto Süper Lig'de deprem etkisi yaratan iddia! Beyaz TV'den ayrıldıktan sonra TV100'de futbol programı yapmaya başlayan Ertem Şener'den yine çok konuşulacak bir iddia geldi! Gündeme bomba gibi düşen iddiaya göre Galatasaray ligden çekilecek! Bilindiği üzere son günlerde Fenerbahçe'nin Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) yaptığı başvuru gündemden düşmüyordu. Fenerbahçe, mevcut şampiyonlukların üzerine bir de 1959 yılı öncesindeki tüm şampiyonlukların da sayılması için TFF'ye resmi başvuruda bulunmuş, Galatasaray ise bu başvuruya karşı net tavır takınarak anında TFF'ye bildirimde bulunmuştu. Galatasaray, 1959 öncesi Şampiyonlukların sayılmaması yönünde adeta 'rest' çekti!

GALATASARAY LİGDEN ÇEKİLİYOR MU? SON DAKİKA GELİŞMESİ!

TV100'den Ertem Şener'in iddiasına göre, Fenerbahçe'nin TFF'ye yaptığı başvuru kabul edilir ve 1959 yılı öncesi Şampiyonluklar da geçerli kabul edilerek yıldız hesabına dahil edilirse Galatasaray ligden çekilecek! Ertem Şener, Galatasaray'ın ligden çekilmekle kalmayıp ayrı bir lig kuracağını da iddia ederek gündeme bomba gibi düşen açıklamalarda bulundu!

TV100'deki VAR Odası programında konuşan Ertem Şener, Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'in Kulüpler Birliği'nden istifasının akabinde TFF'ye seslenerek, Galatasaray Kulübünden de yalanlama beklediğini de belirtip Galatasaray'ın ligden çekilebileceğini iddia etti!

Fenerbahçe'nin 28 Şampiyonluğu kabul edilirse, Galatasaray önümüzdeki sezon ligden ve yayıncı kuruluş havuzundan ayrılacak! Galatasaray kulübü ayrı bir lig kurup, kendisiyle mücadele etmek isteyenlerle bambaşka bir lig oluşturacak! Tüm bu iddialar Ertem Şener'e ait. Ertem Şener, bu iddialardan ötürü "Çıksın bir Galatasaraylı yönetici beni yalanlasın." ded.

FENERBAHÇE'NİN ŞAMPİYONLUKLARI SAYILACAK MI?

Fenerbahçe, 1959 yılı öncesine ait 9 şampiyonluğunun sayılarak toplam 28 Şampiyonluğu olduğunu tescillemek için girişimlerde bulundu. Şimdi gözler TFF'nin vereceği karara çevrildi. TFF'nin Fenerbahçe'nin geçmiş dönem şampiyonlukları ile ilgili nasıl bir karar vereceği merak konusu olurken şuan için konuyla ilgili herhangi bir gelişme yaşanmadı.