Ülkemizde benzin fiyatlarının oldukça yükselmesi sonrasında hükümet düğmeye bastı. Bu anlamda benzin litre fiyatında 13 TL'lik indirim yapılabilir.

Vatandaş mutluluğun belini kıracak... Benzin fiyatlarına babalar gibi ÖTV indirimi müjdesi! %25 ile %27 arasında düşüyor!  Yakın bir zaman dilimi içinde ÖTV indiriminin piyasaya girmesi beklenen gelişmeler arasında ilk sıralarda ye alıyor. Bu indirimden faydalanmak isteyenler ÖTV indirim haberlerini takip etmeye devam ediyor.

ÖTV İndirimi 

Son akaryakıt gelişmeleri, benzininkinden çok daha fazladır. Bir litre benzinin artan maliyeti sonucunda, Akaryakıt fiyatlarına bakanlık bu sorunla mücadele için idari çalışmaları artırdı. Bu çalışmalar kapsamında 13 TL fiyat indirimi bekleniyor.

Akaryakıt üzerindeki ÖTV vergisinin ne zaman kaldırılacağı ise henüz belli değil. ÖTV vergisinin kaldırılmasıyla birlikte akaryakıt fiyatlarında birkaç değişiklik daha bekleniyor. Bunlar arasında akaryakıt maliyetinde 10'dan 13 TL'ye düşüş ve benzin alımlarında büyük indirimler yer alıyor. 

ÖTV vergisinin yakında kaldırılması bekleniyor. ÖTV'nin kaldırılmasıyla birlikte akaryakıt fiyatlarının %25 ile %27 arasında düşmesi bekleniyor.

Düşüşün ardından araç sahiplerinin rahatlaması ve Rusya ve Ukrayna ile savaşın etkilerini hafifletmesi bekleniyor. Bu savaşlar dünya çapında bir ekonomik krize neden oldu.

Ülkemizde de etkili olan bu kriz yavaş yavaş etkisini yitirmeye başladı. Bu sebeple akaryakıtta ÖTV indirimi yapılması araç sahiplerini rahatlatacağa benziyor. 

PTT'den Emeklilere Ödeme! 100.000 TL'ye Kadar Anında Nakit Ödeme Verilecek! PTT'den Emeklilere Ödeme! 100.000 TL'ye Kadar Anında Nakit Ödeme Verilecek!

ilan365.net özel haber