Emeklilerin beklediği zam oranları nihayet netleşmeye başladı. Bu anlamda 2000 yılından önce ve sonra emekli olanlar için maaşlar açıklandı.

SGK Toplu Ödeme Yapılacağını Açıkladı! 18 Yaşından Büyük Herkes Başvuru Yaparak 2750 TL Alabilecek SGK Toplu Ödeme Yapılacağını Açıkladı! 18 Yaşından Büyük Herkes Başvuru Yaparak 2750 TL Alabilecek

Vatandaşın ağzının tadı yerine geldi! FLAŞ... 2023 Ocak ayı taban emekli maaşı 6078 TL oldu! Çalışma hayatını bitirip belli bir yaşta olanlar için oluşturulan sisteme emeklilik denilmektedir. Bu insanlar yaş şartını ve primi tamamladıktan sonra emekli olmaya hak kazanıyor.

Üç farklı sigorta sisteminden bahsetmek mümkündür. Bunlar 4A, B, C biçimindedir. Hesaplama yaparken de bu sistemlere göre yapılması gerekir. Ödenen primler ve yaş ve sigortalı olma süresi gibi hususlar dikkate alınır.

Emekli Maaşlarının Değişim Oranları Nasıl Oldu

Yapılan incelemeler sonucunda yapılan zamlara bakıldığında önemli bir artış olduğunu görmek mümkündür. Buna göre en düşük miktar 3500 TL olmuştur. Memur emeklisinin alacağı en düşük maaş ise 6078 TL oldu. Ayrıca sigorta başlama tarihi 2000 yılından önce ve sonra olanlar için de bu oranlar farklılık gösteriyor.

Gelişmelerden sonra pek çok kişi maaşını hesaplamaya çalışıyor. İnternet üzerinden bir platform üzerinden emekli maaşlarının hesaplanması mümkün olmaktadır. Bu konuda emekliler aldıkları zamlara ve emekli maaşlarına bakarak hesaplamaları yapabilirler. 

ilan365.net özel haber