Hande Fırat hakkında çıkan haberler ile ilgili "Suçum demokrasiye sahip çıkmaksa suçluyum" diyerek tepki gösterirken hedefine ünlü oyuncu Berna Laçin'i koydu.

Hürriyet Ankara Temsilcisi ve 15 Temmuz gecesi Erdoğan konuşması ile ünlü Hande Fırat'ın 15 Temmuz darbe girişiminden bir gün önce MİT’çi Nuh Yılmaz’la görüştüğü ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın facetime ile canlı yayın bağlantısını planladığı iddiaları sosyal medyada gündem olmuştu.

Hürriyet Ankara Temsilcisi Hande Fırat, FETÖ firarisi Cevheri Güven'in, "15 Temmuz darbe girişiminden bir gün önce MİT’çi Nuh Yılmaz’la görüştüğü ve Tayyip Erdoğan'ın facetime ile canlı yayın bağlantısını planladığı" iddialarına tepki gösterirken hedefine ise Berna Laçin'i koydu.

Hande Fırat'tan '15 Temmuz' iddialarına: Suçum demokrasiye sahip çıkmaksa suçluyum

"Bunu araştıracak gazeteci dostlardan haber bekliyoruz," ifadeleriyle paylaşan oyuncu Berna Laçin'e de tepki gösteren Fırat açıklama olarak şu ifadeleri kullandı;

"Herkes kimin ne olduğunu unuttu galiba ! Niye kaçtılar ? Kaç yıldır örgütlendiler ? Nasıl örgütlendiler ? Şimdi yalanlara inanlara sesleniyorum, darbe girişiminden önce kaçanlara neden inanırsınız? Elli kere yanıt verilmiş yalanları niye gündeme getirirsiniz ? Gazeteci dönemin MİT basın danışmanını da, Genelkurmay’ı da, siyasileri de arar. Onlar da gazeteciyi arar. Benim telefon sinyallerime bakılsın, Nuh Bey ile bir gün önce görüşmüş müyüm ? Ben hiç yalan atmadım. Ama yeter, düğün faturalarım da bende. Tek suçum işimi yapıp ofisime gidip, demokrasiye sahip çıkmaksa suçluyum . Benim siz Fetöcülerle ya da başınızdaki ile tek karemi bulamazsanız. Yettiniz artık ! Yalanlarınızı ve pis ellerinizi bu ülkenin üzerinden çekin. Zavallısınız."

Berna Laçin: Endişem olmadığı için paylaşmamıştım

Ancak Fırat gelen tepkiler ve "kaçamak cevap" yorumları sonrası, Berna Laçin'in tweetini alıntılayarak "Meğer 15 Temmuz’dan beri karın ağrısı çekiyormuş zavallı sonunda rahatlamıştır.Herhalde" notunu düştü.

Madison Beer ifşa görüntüleriyle gündemde! Adı Kenan Yıldız ile aşk haberlerine karışmıştı! Madison Beer ifşa görüntüleriyle gündemde! Adı Kenan Yıldız ile aşk haberlerine karışmıştı!

Laçin ise önce "iddiayı doğrulamatır bu" diyerek Fırat'a teşekkür etti sonrasında ise  haberi yaymakla suçlanınca "Kısaca hadi ordaaaaaaaaan! Her an Sedat Peker videosu korkusu ile yaşayanları da muhatap alıp kendimi yoramam !" dedi.