Beyaz Saray’ın eski doktoru Jackson, Amerika başkanı Joe Biden’ın tehdit oluşturduğunu dile getirdi.

ABD Temsilciler Meclisi’nin Cumhuriyetçi üyesi ve eski Beyaz Saray doktoru Ronny Jackson, ABD Başkanı Joe Biden’ın ülke için tehdit oluşturduğunu dile getirdi.

Sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, “Biden’ın başkomutanımız olması ülkemiz için korkunç. Çoğu zaman nerede olduğunu bilmiyor ve günden güne bizi Rusya ve Çin’le topyekûn savaşa yaklaştırıyor” sözlerini kullandı. Jackson ’un bu ifadeleri üzerine, ABD liderinin “bilişsel işlevlerindeki düşüş nedeniyle insanlar ölebilir”.

Daha önceki zamanlarda Ronny Jackson, ABD idaresinin Joe Biden’ın sağlık durumuyla ilgili bilgileri sakladığını iddia etmişti.

Jackson’dan Biden hakkında iddialar

ABD tarihinde görülmemiş olayların yaşandığı başkanlık seçiminden sonra göreve gelen Joe Biden hakkında, Obama ve Trump’ın da doktoru olan Ronny Jackson tarafından ilginç iddialar ortaya atıldı.

Amerika Karadeniz’e Bir İha Daha Gönderiyor Amerika Karadeniz’e Bir İha Daha Gönderiyor

Daha önceki senelerde Trump ve Obama’nın da doktoru olarak Beyaz Saray’da görev yapan Ronny Jackson, Joe Biden’ın zihinsel problemleri olduğunu ileri sürdü. Aynı zamanda bu problemleri sebebiyle süresi dolmadan görevden alınabileceğini de belirtti.

Doktor Jackson tarafından ABD Başkanı Biden'a yönelik ortaya atılan iddiaları değerlendiren Dış Politika Analisti Ali Çınar, "Cumhuriyetçi Parti'de birçok Temsilciler Meclisi üyesi, Biden'ın sağlığı ile ilgili açıklamalarda bulunuyordu. Son olarak Trump'ın doktoru olan Kongre üyesinin açıklaması geldi. Açıkçası Amerikan kamuoyunun bir kısmında, Biden'ın dört yılı tamamlayamayacağı havası da var. Unutkanlığı ve yanlış isimleri telaffuz etmesinden dolayı zaman zaman komik duruma düşüyor." dedi.

Ali Çınar bu ifadeleri sonrasında, ABD'de başkanların Beyaz Saray doktorları tarafından kontrol edildiğini fakat Biden hakkında iddia edilenlere dair Beyaz Saray tarafından henüz bir açıklama yapılmadığını, belirtti.