Ünlü şarkıcı gözyaşlarını tutamadı: Bu ülke bizi yüzüstü bıraktı açıklaması yaptı.

ABD’de düzenlenen ses yarışması Idol’ün jüri üyeleri arasında yer alan Amerikalı ünlü şarkıcı Katty Perry, son zamanlarda ülkesinde meydana gelen okul saldırılarına tepki gösterdi. Seçmelere katılan yarışmacılardan birinin, okul saldırısı mağduru olduğunu öğrenen Perry, bu olaydan sonra gözyaşlarını tutamadı ve ‘Bu ülke bizi yüzüstü bıraktı.’ İfadelerine kullandı.

Seçmelere katılan 21 yaşındaki yarışmacı Trey Louis, Whiskey Myers’ın 2016 yılında çıkan ‘Stone’ isimli şarkısını seslendirdi. Jüri üyelerinin hepsinden tam not alan yarışmacı, Idol’de yarışmaya hak kazandı. Daha sonra yarışmanın fragmanından bir kesit yayınlandı. Yayınlanan kesitte, yarışmacının okulda bir silahlı saldırıya maruz kaldığı anlatıldı. Katty Perry’nin bu duruma verdiği tepki gündeme geldi.

Yarışmacı Trey Louis, ABD tarihinde en fazla ölümün meydana geldiği 3. okul saldırısı olarak kayıtlara geçen Santa Fe Lisesi saldırısında 8 arkadaşını kaybettiğini belirtti. 21 yaşındaki Louis, “Bu olay bizi çok kötü etkiledi. Santa Fe, 2018 yılından beri kötü anılıyor.” ifadelerini kullandı.

Erkekler futbolda 1959'dan günümüze devam eden Süper Lig tarihinde en fazla küme düşen takım hangisidir? Erkekler futbolda 1959'dan günümüze devam eden Süper Lig tarihinde en fazla küme düşen takım hangisidir?

Katty Perry, genç yarışmacının anlattıklarına kayıtsız kalamayarak göz yaşlarına boğuldu ve “Bu ülke bizi yüzüstü bıraktı.” şeklinde konuştu. Gözyaşlarını tutamayan Perry, "Bu saçmalıklar başına geldiği için değil, müziği sevdiğin için burada şarkı söylüyor olmalıydın. 8 arkadaşını kaybetmiş olmamalıydın. Umarım insanlara değişmemiz gerektiğini hatırlatırsın. Çünkü bilirsin, ben de korkuyorum" dedi.

Diğer jüri üyeleri, göz yaşlarına hâkim olamayan Katty Perry’yi sakinleştirmeye çalıştı. Bu sırada yarışmacı Louis,” Bu çok kötü bir şey Katty, gerçekten kötü.” dedi. Başka bir jüri üyesi Richie'nin de gözleri doldu. Richie, "Buna yeterince katlandık. Artık bir norm haline geldi" sözlerini kullandı.

Son verilere göre ABD'de 2023 yılının başından bu yana 90'dan fazla silahlı saldırı gerçekleşti. ABD Başkanı Joe Biden, saldırı silahlarını yasaklama konusundaki vaatlerini henüz gerçekleştirmedi.