ABD Başkanı Joe Biden’ın doktoru Kevin O’Connor, geçen ay Başkan’ın göğsünden biyopsiyle alınan lezyonun kanserli hücre olduğunu ancak tedavi gerektirmediğini açıkladı.

ABD Başkanı Joe Biden’ın göğsünden alınan lezyonun kanserli hücre olduğu fakat tedavi gerekmediği açıklandı. Beyaz Saray, Biden'ın göğsünde oluşan bir lezyon için 16 Şubat'ta yapılan biyopsinin sonucuyla ilgili Doktor O'Connor'un raporunu kamuoyuyla paylaştı.

Dr. O'Connor, biyopsiyle alınan lezyonun bazal hücreli karsinom adı verilen bir cilt kanseri türü olduğunu belirterek "Tüm kanserli doku başarıyla alındı" ifadesini kullandı. Biyopsi bölgesinin etrafındaki alanın da elektrodesikasyon ile tedavi edildiğini açıklayan O'Connor, ek tedaviye ihtiyaç olmadığını belirtti. Dr. O'Connor, bazal hücreli karsinom lezyonlarının metastaz oluşumuna meyilli olmadığına işaret etti.

Doktor, diğer taraftan bu lezyonların boyutlarının büyüme potansiyeli olduğunu da belirtti. Biyopsi bölgesinin iyileştiğini belirten O'Connor, Başkan'ın rutin kontrolleri çerçevesinde gözetim altında durumunun takip edileceğini söyledi.

Beyaz Saray, 80 yaşında olması nedeniyle Amerikan kamuoyunda başkanlık görevini tam olarak yerine getirip getiremeyeceği sıklıkla gündeme gelen Biden'ın sağlık durumuyla ilgili Doktor O’Connor ‘un detaylı bilgiler içeren raporunu kamuoyuyla 17 Şubat'ta paylaşmıştı. Biden'ın sağlık durumunun "başkanlık görevlerini yerine getirmeye uygun" olduğunu kaydeden O'Connor, Başkan'ın göğsünde oluşan bir lezyon için biyopsi yapıldığını ancak henüz sonuçlarının çıkmadığını bildirmişti.

Joe Biden’ın adaylık sinyalleri

ABD Başkanı Joe Biden'ın eşi Jill Biden, 2024 başkanlık seçimlerine Biden'ın aday olacağının sinyalini vererek "İnanmanız için bunu kaç kere söylemesi gerekiyor?" dedi.

Afrika turu kapsamında Kenya'da bulunan Jill Biden, Associated Press'e (AP) verdiği özel röportajda, Başkan Joe Biden'ın 2024 başkanlık seçimlerine aday olacağının işaretlerini verdi.

Jill Biden, Başkan Joe Biden'ın aday olup olmayacağına ilişkin soruya gülerek "(Joe Biden'ın) bu söylediklerine inanmıyor musunuz? Yani, inanmanız için bunu kaç kere söylemesi gerekiyor?" cevabını verdi.

Fransa’da Çöp Toplayıcılarına Sendika El Uzattı: Grev Bugün Askıya Alınıyor Fransa’da Çöp Toplayıcılarına Sendika El Uzattı: Grev Bugün Askıya Alınıyor

"İşini henüz bitirmediğini söylüyor. Başladığı işi henüz bitirmedi. Önemli olan da bu" şeklinde konuşan Jill Biden, başkanlık sürecindeki icraatlarından bahsederek eşinin çok şey başardığını dile getirdi.

Vücudundaki kanser riski taşıyan lezyonlar nedeniyle geçen ay ameliyat olan Jill Biden, vücudundaki lezyonların alındığını ve sağlıklı olduğunu da belirtti.