Türkiye'de yaşanan yoksullaşmada TÜİK rakamları tartışılmaya devam ederken, anlam verilemeyen TÜİK tutumunun nedeni ise İYİ Partili Bilge Yılmaz tarafından açıklandı.

Ekonomi konusunda yaptığı açıklamalar ve uzmanlığı ile tanınan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Bilge Yılmaz, TÜİK’in açıkladığı enflasyon rakamlarıyla ilgili tüm gözleri hem iktidara hem de TÜİK Başkanı'na çevirecek bir açıkalamada bulundu.

"Bilinçli şekilde düşük açıklanan enflasyon verileri ile servet transferi yapılıyor. Maaşlı çalışan herkes enflasyon karşısında daha çok eziliyor. Büyük gösteriş ile açıklanan ücret zamları servet transferini gizlemekten başka bir işe yaramıyor” diyen İYİ Parti Ekonomi Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bilge Yılmaz, bu iddiası ile günün en çok konuşulan isimlerinden de oldu.

İyi Partili Prof. Dr. Bilge Yılmaz: Kolay gözleri dolan biri değilim ama Türkiye'nin bir nesil daha kaybetmeye tahammülü yok

Sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yaparak "Bilinçli şekilde düşük açıklanan enflasyon verileri ile servet transferi yapılıyor. Maaşlı çalışan herkes enflasyon karşısında daha çok eziliyor" diyen Bilge Yılmaz’ın konuya ilişkin olarak yaptığı açıklama şöyle oldu;

Eleştiriler sonrasında duyurdu! TÜİK yeni yönteme geçiyor

Madison Beer ifşa görüntüleriyle gündemde! Adı Kenan Yıldız ile aşk haberlerine karışmıştı! Madison Beer ifşa görüntüleriyle gündemde! Adı Kenan Yıldız ile aşk haberlerine karışmıştı!

“Bu sabah herkes TÜİK'in açıkladığı enflasyon rakamlarını gördü. Hayatın gerçekleri ile örtüşmeyen enflasyon verileri hepimizin yaşamını derinden etkiliyor. Bilinçli şekilde düşük açıklanan enflasyon verileri ile servet transferi yapılıyor. Maaşlı çalışan herkes enflasyon karşısında daha çok eziliyor. Büyük gösteriş ile açıklanan ücret zamları servet transferini gizlemekten başka bir işe yaramıyor.

TÜİK uzun süredir üzerinde kuşkular olan bir kurum. Açıkladığı veriler vatandaşın yaşadıkları ile örtüşmüyor, yöneticileri sürekli değişiyor. Ancak son aylarda mızrağın çuvala sığmadığı apaçık ortada. Memur, emekli ve asgari ücretli başta olmak üzere halkın büyük bölümünün geliri bu verilere göre belirleniyor.  Unutulmamalıdır ki TÜİK hesaplamalarında kasıtlı hata yapıldığı tespit edilirse ilgili bürokratların hukuki sorumluluğu olur.”