Koronavirüs bilim kurulu Sağlık Bakanı Fahrettin koca başkanlığında bugün video konferans yöntemiyle toplanıyor. Toplantı saat 17.30’da başlayacak ve en önemli gündem maddesi ise son günlerin Sarsıcı konusu omicron varyantı olacak. Peki bilim kurulu toplantısı saat kaçta bitecek? Yeni yasaklar gelecek mi? Sağlık Bakanı saat kaçta açıklama yapacak 15 Aralık 2021?

Koronavirüs bilim kurulu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında Bugün yeni bir toplantı daha yapacak. Video konferans yöntemi ile gerçekleşecek olan toplantı saat 17.30’da başlayacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise toplantının ardından yazılı açıklamada bulunacak. Bilim kurulunun en önemli gündem maddesi son günlerde dünyayı sarsan omicron varyantı olacak. Türkiye'de de Omicron varyantına ilişkin yeni veriler ortaya çıkmış ve 6 kişi de bu varyant tespit edilmişti. Peki bilim kurulu saat kaçta açıklama yapacak? Yeni yasaklar gelecek mi?

SSK, Bağkur'lu emekliyi sevindirecek gelişme! SON DAKİKA maaşlara yeni düzenleme geliyor SSK, Bağkur'lu emekliyi sevindirecek gelişme! SON DAKİKA maaşlara yeni düzenleme geliyor

SON 24 SAATTE CAN KAYBI 181

Sağlık Bakanlığı tarafından dün akşam saatlerinde paylaşılan verilere göre koronavirüs salgını dolayısı ile son 24 saatte 358 bin 117 koronavirüs testi yapıldı. Yapılan bu testlerden 21 bin 477 kişinin sonucu pozitif çıktı. Koronavirüs salgını nedeniyle son 24 saatte hayatını kaybeden kişi sayısı ise 181 oldu. Tedavisi tamamlanarak iyileşen kişi sayısı 24 bin 042 olarak açıklandı.

FAHRETTİN KOCA SAAT KAÇTA AÇIKLAMA YAPACAK?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında toplanacak olan bilim kurulunun gündemi omicron varyantı olacak. Geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan omicron varyantı ilk olarak 12 ülkede görülmüştü. 15 Aralık 2021 günü itibariyle ise omicron varyantı görülen ülke sayısı 77 oldu. Dünya Sağlık Örgütü tarafından yapılan açıklamada ise omicron varyantı en tehlikeli varyant olarak tanımlandı ve küresel risk in çok yüksek olduğu ifade edildi. Sağlık Bakanlığının da bugün bu gündemle toplanması ve alınacak önlemler konusunda değerlendirme yapması bekleniyor. Toplantının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yazılı açıklama yapacak.