Aşırı nüfus artışı bazı sorunları da beraberinde getirirken bilim insanları bu sorunlara çözüm üretmek adına yeni bir yöntem geliştirmeye başladılar bile...

Dünya üzerinde gelinen noktada birçok kesime göre dünyanın nüfus artışı bazı sorunları da beraberinde getiriyorken "nüfus artışı" ciddi bir tehdit olarak yorumlanıyordu. Ancak yaşanılan durumu “sanal çocuklarla” çözmek isteyen araştırmacılar bu bebeklerin evrimiyle sorunların 50 yıl içinde çözülebileceğini belirtiyorlar.

Futurism'in haberine göre; Yapay zeka uzmanı Catriona Campbell, yakında metaverse içinde yapay zekalı sanal çocuklar yetiştirebileceklerini dile getirirken, bilinenin aksine yapay zekalı sanal çocuklar yetiştirebilmenin mümkün olduğunu söyledi.

1990'ların popüler sanal bebeklerine atıfta bulunan Catriona Campbell, yetiştirecekleri sanal bebekleri de "Tamagotchi çocukları" olarak adlandırarak şu açıklamaları yaptı.

Tamagotchi çocukları: Metaverse'de 'sanal bebekler' yetiştirmek » KOLAYCOIN

"Tasarım Yoluyla Yapay Zeka: Yapay Zekayla Yaşama Planı" (AI by Design: A Plan For Living With Artificial Intelligence) adlı yeni kitabında bu sanal çocukların aşırı nüfus ve sınırlı kaynaklara karşılık çevre dostu ve daha ucuz bir çözüm olabileceğini" savunan Campbell, sanal bebekler için "Bu fenomen aşırı nüfus da dahil olmak üzere günümüzün en acil sorunlarından bazılarını çözebilir ancak doğru yönetilirse" dedi.

Bu arada bazı tahminlerde dünya nüfusunun içinde bulunduğumuz yüzyılın ikinci yarısında hızla düşmeye başlayacağını öngörürken bazı gözlemcilerin, hatta SpaceX CEO'su Elon Musk'ın, Çin'deki gibi bir nüfus krizini önlemek için daha fazla çocuğa sahip olmayı düşünmemiz gerektiğini savunmasına neden oluyordu.

UFO Avı Başladı.... Kar-Go Sahibi William Sachiti Dünya'yı Yine Şaşırttı! William Sachiti Kimdir? Amacı Ne? UFO Avı Başladı.... Kar-Go Sahibi William Sachiti Dünya'yı Yine Şaşırttı! William Sachiti Kimdir? Amacı Ne?

Yapay zeka uzmanı Campbell ise metaverse günlük yaşamın bir parçası haline geldiğinde, yapay zekalı bebekler yetiştirmeye sıcak bakacağımız tahmininde bulunarak kitabında da "Sanal çocuklar, şu an için dev bir sıçrama gibi görünebilir" diyor.