Şeker fabrikalarının satılması sonrası Denizli’de şeker fabrikalarına ait pancar kantarının bulunduğu kupon arsa konut imarına dönüştürülürken, bir yeni karar ile emeklinin kampının da pahalı otellerden olacağı öğrenildi.

Her iki imardeğişikliği onayı da Cumhurbaşkanlığı kararıyla alındı bile.

Türkiye şeker yokluğundan yurt dışından şeker ithal eden ülke durumuna düşürülürken hükümet kalan Türkiye Şeker Fabrikaları'nın Denizli Acıpayam'daki pancar kantar alanını da yıkıp yerine konut, otel, otogar yapmak için ranta açtı.

Denizli'deki kantar alanı aynı zamanda çiftçinin ürettiği pancarın toplandığı yer olarak da kullanıldığı için tepki çekti. Ancak bir diğer karar da en az bu karar kadar can yakıcı oldu.

Denize sıfır kamu sosyal tesisleri için özelleştirme kararı

Sedat Peker FETÖ Hesaplaşmasını Yalanladı! Lan Bırrakkk: "Milleti Kandırıyorlar" Dedi! Mehmet Cengiz Dahil ifşa Etti! Sedat Peker FETÖ Hesaplaşmasını Yalanladı! Lan Bırrakkk: "Milleti Kandırıyorlar" Dedi! Mehmet Cengiz Dahil ifşa Etti!

Hükümet ayrıca Emekli Sandığı'na ait Kuşadası'ndaki denize sıfır kamu kampına da otel ve tesis yapılması yönünde karar verdi..

Maaşları zaten adeta pula dönen emeklilerin, Emekli Sandığı kampı olarak emeklilerle, memur ve işçilerin 4-5 yılda bir kurayla ve sırayla tatil yaptığı Kuşadası'ndaki 51 dönümlük denize sıfır kamp da rant uğruna yıkılacak.

Pancar kantarına konut, emekli kampına otel

Emekli Sandığı'nın kampında otellere gitme imkanı olmayan dar gelirli emeklilerle, SGK personeli kısıtlı imkanlarla 4-5 yılda bir sıra gelirse 10-12 gün tatil yapıyordu ki artık bu hakları da yok edildi.

Emekli Sandığı'nın SGK çatısı altına alınmasıyla birlikte SGK'nın malı haline gelen kamp alanında her biri tek kattan oluşan 21 adet konut ile sosyal alanlar ve yemekhane bulunuyordu ancak artık bu alan da ihaleyle özel şirketlere satılacak ve denize sıfır tesislerde artık sadece varlıklı aileler tatil yapabilecek.

Emekli öğretmen ağladı, Türkiye ağladı... | 3. Sayfa