Billur Kalkavan'ın Osmanlı soyundan geldiğini biliyor muydunuz? Sevilen isim Billur Kalkavan 59 yaşında hayatını kaybetti. Gündeme çıkan bir konu ise Billur Kalkavan2ın dedesi kimdir sorusu oldu.

Geçtiğimiz gün hayatını  kaybeden Billur Kalkavan dedesi kimdir? sorusu Osmanlı Padişah torunlarından olduğunun konuşulması sonrasında sorulmaya başlandı. Peki Billur Kalkavan'ın dedesi kim? 

Geçtiğimiz senelerde de Billur Kalkavann dedesi ile gündeme çıkmış ve herkes şaşkınlığını gizleyememişti. Osmanlı soyundan gelen padişah torunu olduğunun gündeme çıkması sonrasında soprulan sorunun yanıtını araştırdık.

Uzun süredir savaştığı akciğer kanserinme yenik düşen sevilen isim Billur Kalkavan Bugün ikindi namazına müteakip Zincirlikuyu mezarlığına defnedilecek. Hastalığı süresince sevenleri tarafından bir an olsun yalnız bırakılmayan Billur Kalkavan, son yolculuğunda yanında yine yakınları ve halk olacak. 

Osmanlı kanı taşıyor

Sosyete dünyasının önemli isimlerinden olan ve milyonlar tarafından çok sevilen Billur Kalkavan'ın Osmanlı kanı taşıdığını biliyor muydunuz. Billur Kalkavan'ın dedesinin I. Abdülmecid Han ile yakınlığını duyanlar kulaklarına inanamıyor.  

Billur Kalkavan'ın dedesi kimdir?  kimin torunu?

Billur Kalkavan'ın hayatını kaybetmesi ile birlikte ailesi tekrardan gündeme gelirken özellikle de dedesi çok araştırılıyor. 59 yaşında sosyetenin güzeller güzeli ismi, bir çok dizi ve filmde rol alan usta isim Billur Kalkavan geçtiğimiz gün akciğer kanserine yenilerek hahatını kaybetmişti. 

Gerek sosyetede olması ile gerekse de temiz kalpliliği ile çok konuşulan isim Billur Kaklavan dedesi ile de anılmaktaydı. 

Billur Kalkavan Sultan Abdülhamit'in ağabeyi ve Sultan Abdülmecid'in oğlu Zülüflü İsmail Paşa'nın torunu dur. 

Billur Kalkavan'ın dedesi Zülüflü İsmail Paşa kimdir?

Annesinin dedesi olduğunu öğrendiğimiz İsmail Paşa kimdir sorusnun yanıtı da merak ediliyor.  Sultan Abdülmecid Han'ın sraydaki cariyelerinden birini kovduğu ve o kadının da sonradan hamile olduğunu öğrenilmesi konusu tarih kitaplarında yazmaktadır. İşte saraydan kovulan cariye ise İsmail Paşa'nın annesi olarak bilinmektedir. 

PTT'den Emeklilere Ödeme! 100.000 TL'ye Kadar Anında Nakit Ödeme Verilecek! PTT'den Emeklilere Ödeme! 100.000 TL'ye Kadar Anında Nakit Ödeme Verilecek!

Billur Kalkavan'ın dedesi İsmail Paşa'nın şehzade olamamasının tek sebebi ise sarayda doğmaması olurken, AbdülHamit Han'ın emriyle şehzadelerden sonra tahtın varisi olduğu betimleniyor.  Ondan önce Mehmet Reşat, Vahdettin geliyor. Onlardan sonra ise İsmail Paşa tayin ediliyor. 

Payataht Abdülhamit dizisinde bile gündeme çıkan Billur Kalkavan'ın dedesi İsmail Paşa, kardeşine hainlik ettiği iddialarının yalanlanmasına vesile olmuştur. İngilizlkerin Gözüne kestirdiği Zülüflü İsmail Paşa'nın  Osmanlı handenlığına zarar vermek için hainlik emelleri olduğu iddiaları kimi kitaplarda yazsa da aslında tasrihin gerçeklerinde böyle olmadığı söyleniyor