Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının iki büyük bakanlığın görevlerini tek isim altında yürütmeye çalışması uzun süredir tartışma konusuydu. Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kapatılarak yerine iki yeni

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi öncesi ayrı bakanlıklar olarak faaliyet yürütürken yeni sistemle birlikte birleştirilen ve "Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı" ismi altında bir araya gelen bakanlıklar tekrar ayrıldı. "Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı" kapatılarak yerine "Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı" ile "Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı" kuruldu. Bu bakanlıkların ilk bakanları atanırken Ticaret Bakanlığında da Ruhsar Pekcan'ın yerine yeni bakan geldi.

"Recep Tayyep Erdoğan, Türkiye Cumhurbaşkanı" imzasıyla Resmî Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Zehra Zümrüt Selçuk'un başında olduğu "Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı" kapatılarak yerine iki yeni bakanlık kuruldu. "Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı" ile "Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı"nın kurulması ile ilgili Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasını taşıyan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi Resmî Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

PTT'de Memur Olmak İsteyenler Başvuruyor: Binlerce Personel Aranıyor! PTT'de Memur Olmak İsteyenler Başvuruyor: Binlerce Personel Aranıyor!

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'ne göre Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına Vedat Bilgin bakan olarak atanırken, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına ise Derya Yanık getirildi. Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nde ayrıca kabinede bir değişiklik daha yapıldı. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan görevden alınarak yerine Mehmet Muş'un ataması gerçekleştirildi.