Milli içeceklerimizden biri haline gelen ve yüzyıllardır tüketmekte olduğumuz içecek artık pahalıya satılıyor. Sadece bir yılda %200 zamlanması bile vatandaşa şok yaşattı. Peki bu ürünün adı ne? Milyonların severek içtiği içecek hakkında zam raporu açıklandı.

Son zamanlarda bazı ürünlere o kadar fazla zam geldi ki ağızları açık bırakabiliyor. Devletin vergilerde indirime gitmesi ve çeşitli önlemler alması da kimi zaman zamların etkisini haffiletmekte tam etkili olamayabiliyor. Son olarak gelen kahve zammıyla birlikte 2 yılda rekor oranda fiyat artışı yaşandığı resmi rakamlarla ortaya çıktı.

Kahveye %200 Zam Geldi!

2021 yılındaki kahvenin kilosu 59 TL iken şu an 200 TL'ye vardığını belirten CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, bu açıklamasıyla herkesi şaşırttı. Kahveye gelen zam 2023 yılı itibarıyla %240'ları gördü. Yalnızca bir yıldaki artış ise %200'ü buldu. 

Cumhurbaşkanından 1. gün sürprizi! Maaşlara yüzde 100 zam kesinleşti! Cumhurbaşkanından 1. gün sürprizi! Maaşlara yüzde 100 zam kesinleşti!

kahve

TÜİK Verileri ile Açıklama Yaptı!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerini baz alarak açıklana yapan Gürer, "Böyle giderse vatandaş kahve keyfinden de mahrum kalacak. Bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı var dedikleri bu olsa gerek çünkü artan fiyat kahveyi daha da değerli kıldı. Bir yılda yüzde 200 zam geldi." dedi.