SED ödemeler için başvurular hala açık. 3708 TL'ye kadar aylık yardım parası veriliyor. Çocuğu okul okuyan aileler bu paradan yararlanabilir. Çocuğunuzun sosyal ve ekonomik anlamda fayda sağlaması için siz de başvuru yapabilirsiniz. İşte 2023 güncel SED ödeme miktarları ve başvuru yolları...

Halkbank duyurdu! 10 bin TL'ye kadar Emeklilere ödemeler verilecek! Halkbank duyurdu! 10 bin TL'ye kadar Emeklilere ödemeler verilecek!

TC kimliğinizle aylık olarak destek ödemesi alabileceğiniz SED yardımlarına ilişkin konuşacağız. Yardım parasından haberi olmayan ve başvuru yapmak isteyenler, bu destek parasından nasıl yararlanabilirsiniz sorusunu yanıtlayalım.

SED Yardımı Nedir?

SED yardımı, açılımı Sosyal ve Ekonomik Destek olmakla birlikte çocukların eğitim ve sosyla ihtiyaçlarının karşılanması anlamında önemli bir ödemedir. Ailelerin maddi durumunun yetersiz olduğu durumlarda başvuru yapmaları gerektiği ve devlet kontrolünde ödendiği biliniyor.

SED Ödemeleri Güncel Liste 2023

SED ödemesi için alabileceğiniz miktarlar aşağıda belirtilmiştir. Çocuğunuzun eğitim durumuna bağlı olarak bu ödemeler aylık şekilde verilir. Ancak 3 aylık süreden sonra maddi durum ve ihtiyaç sahibi olup olmayacağınız tekrardan denetime tabi tutulabilir. İşte aşağıda 2023 yılı güncel SED ödeme miktarları:
Çocuk (Okul öncesi) 2059,99 TL
Çocuk (İlköğretim) 3090,00 TL
Çocuk (Ortaöğretim) 3295,99 TL
Çocuk (Ortaöğretim çağında okumayan) 2059,99 TL
Çocuk (Yükseköğretim) 3708,00 TL
Kuruluş bakımından ayrılan gençler 1,648,00 TL

Başvuru Nasıl Yapılacak?

SED başvuru işlemleri için e-Devlet üzerinden işlem sağlamanız önerilir. Online ortamdan kısa süre içerisinde başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Değerlendirme sonrasında sizlere dönüş yapılacaktır. Sorgulama ekranından düzenli olarak sorgulama işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Öte yandan maddi durumunuzun iyi olmaması aranan şartlar arasında en önemlisidir.