13 Ocak'tan bu yana 20 bin doların üzerinde olan Bitcoin, bu sefer şaşırttı. FED Başkanı Powell'in açıklamalarının hemen ardından gözler Bitcoin ve Ethereum'a çevrildi. İşte BTC ve kripto para piyasasındaki son durum...

Kripto paraların son günlerde ciddi bir düşüş içerisinde olduğu görülüyor. Özellikle de BTC'nin bundan çok fazla etkilendiği gelen bilgiler arasında. Grafik incelendiğinde de bazı detaylar gözler önüne serildi.

Tarım Kredi Marketlerinde Zam Yok! 900 Üründe Fiyatlar Sabitlendi! Tarım Kredi Marketlerinde Zam Yok! 900 Üründe Fiyatlar Sabitlendi!

BTC 20 Bin Doların Altında!

Ocak ayından sonra BTC'nin ilk defa 20 bin doların altına düştüğünü belirtelim. Uzun zaman sonra gelen bu düşüşle birlikte kripto paralarda nasıl bir gelişme yaşanacağı merak konusu. FED'in açıklamaları ve çeşitli faiz hamleleri, bir şekilde kripto paraları da etkiliyor. 

FED Başkanı Konuşunca Etkilendi!

Kripto para piyasasının bu kadar çalkantılı olmasının nedeni olarak ise FED Başkanı Jerome Powell'in konuşması örnek gösterildi. FED'de beklentiler, faizlerin bir tık daha artırılması yönünde. Bu nedenle kripto paraların bir şekilde baskılandığı iddia ediliyor. Uzmanlar, Bitcoin ve Ethereum başta olmak üzere kripto paralardaki bu gidişatı sürekli olarak analiz etmekte. Önümüzdeki günlerde FED'den ve kripto paralardan farklı bir hamle gelir mi göreceğiz.