Kadınlar, doğum borçlanması ile 6 yıla kadar erken emeklilik hakkı elde ediyor. Hem primlerinizi tamamlamak hem de yaştan düşmek için önemli bir fırsat sunulmakta. SGK sigorta prim borçlanması yüzde kaç zamlandı? 3 çocuk için kaç bin TL ödeme isteniyor?

Doğum borçlanmasındaki son durum ve detaylar açığa çıktı. 2023 yılına girmemizle birlikte borçlanma ile emekli olacaklar büyük şok yaşadı. Çünkü 2022 Aralık ayında daha ucuz olan sigorta prim borçlanma ödemeleri, şimdi yüksek zamlı olarak ödenebiliyor. Dolayısıyla primlerdeki bu artış sonrasında güncel fiyatları sizlerle paylaşacağız. Sigorta prim borcunuzu hesaplayarak kaç yıl emeklilikten düşeceğinizi öğrenebilirsiniz. Erken yaşta emekli olmak isteyenler bu haberi iyi okusun...

TEB bankası 50 bin TL ihtiyaç kredisi başladı TEB bankası 50 bin TL ihtiyaç kredisi başladı

SGK Doğum Borçlanması Zamlandı!

SGK doğum borçlanmasına gelen zamla birlikte emeklilik hayali kuranlar biraz daha bekleyebilir. Çünkü 3 çocuk için toplamda ödenecek sigorta prim borcu en düşük 230.584 TL oldu. Bu gelişme neticesinde borçlanma ödemeleri eskisine göre daha zor gerçekleşecek. Bankaların bu doğrultuda kredi verdiğini biliyoruz.

Güncel Doğum Borçlanma Tutarları

Eğer doğum borçlanması ile emekli olacaksanız 1 çocuk için 2 yıl yani 720 günlük borçlanma tutarı en düşük 76.861 TL oldu. 2 çocuk için 1440 gün yani iki yıllık borçlanma tutarı 153.722 TL oldu. Son olarak 3 çocuğunuz için borçlanacaksanız taban tutar 6 yıl için 230.584 TL'ye çıktı. Yapılan yüksek oranlı zammın etkisini görüyoruz.