Bankalar peş peşe açıkladı. Halkbank, internet sitesinde talep ne olursa olsun tüm kredi kartı faturalarını ve kredi ödemelerini bir ay erteleyeceğini duyurdu. B

Bankalar, merkezi Kahramanmaraş olan depremlerin ardından çeşitli açıklamalar yapıyor. Halkbank, internet sitesinden yaptığı açıklama ile depremden etkilenen illerdeki müşterilerini bilgilendirdi. Bu durumda kredi geri ödemeleri, açıklamada belirtildiği üzere faizsiz taksitler halinde yapılacak.

Halkbank Açıklama Yaptı

Halkbank, “Gaziantep, Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya, Osmaniye, İslahiye, Nurdağı ilçelerinde; Gerçek kişi ve ticari kuruluşlara kullandırdığımız tüm kredi kartı bakiyelerini, nakit kredi komisyonlarını ve kredi borçlarını/taksitlerini KOBİ limitine kadar 6 ay süreyle faizsiz olarak 31 Ağustos 2023 tarihine kadar erteleyeceğiz. Afet bölgesindeki diğer altı ilimizde (Adana, Kilis, Şanlıurfa, Gaziantep, Diyarbakır ve Elazığ) depremden etkilenen ve talepte bulunan müşterilerimize de bu seçeneği sunuyoruz” açıklamasını yaptı.

Halkbank, “2023'te kişisel veya ticari kredi kartları, iş yeri üyeliği veya satış noktası sistemleri için yıllık ücretleri değerlendirmeyeceğiz. KOBİ sınırına kadar gerçek kişi ve işletmelere kullandırdığımız kredi ve kredi kartı borçlarını talep ne olursa olsun 31 Mart 2023 tarihine kadar faizsiz olarak bir ay süreyle erteliyoruz. Ayrıca her bir KOBİ'yi etkinlik ve uygulama bazında değerlendirerek onlara en uygun çözümü sunuyoruz. Depremde hayatını kaybeden insanlarımızın borçlarını siliyoruz. Tüm müşterilerimizin (şahıs ve şahıs şirketleri) deprem felaketinde hayatını kaybedenler anısına kredi borçlarını anapara ve faiziyle birlikte siliyoruz” diye ekledi.

Kredi Destek Paketleri Sunulacak

Halkbank, “Kredi destek paketlerimiz ile bölge finansmanı alternatiflerimizi avantajlı koşullarla sunuyoruz. Bireysel depremzede müşterilerimiz için 6 ay ödemesiz ve 36 aya varan vade seçenekleri mevcuttur; KOBİ müşterilerimiz için 1 yıl ödemesiz 36 ay vadeli kredi destek paketleri mevcuttur. Bu paketler hemen sağlanacak. Bölgede ikamet eden tüm kredi kartı müşterilerimizin taleplerini karşılayabilmek için faizsiz ve masrafsız 5.000 TL Nakit Avans da tanımladık. Deprem bölgesindeki şubelerimizden işlem yapan müşterilerimiz, bankacılık işlem hizmeti karşılığında bize herhangi bir komisyon ödemezler. AFAD ve Türk Kızılayı'na Paraf kredi kartı ile yapılan katkılarda faizsiz taksit imkanı sunuyoruz” dedi.
Halk Bankası Kredi Notu Kötü Olanlara Kolaylık Sağlıyor

Ziraat Bankası TC Kimlik Numarasına Göre Ödeme! 70.000 TL'ye Kadar Ödeme! Ziraat Bankası TC Kimlik Numarasına Göre Ödeme! 70.000 TL'ye Kadar Ödeme!

Halkbank sayesinde artık paraya ihtiyacı olan ancak kredi notu kötü olan kişiler ihtiyaç duydukları kredi desteğini alabiliyor. Halkbank, Yeni Kredi paketi ile vazgeçilmez bir yardım ödemesi gerçekleştirerek bu konudaki tartışmalara son veriyor. Halkbank, kredi notu bozuk olan kişilere 50.000 TL kredi veriyor. Ayrıca bu kredi uzun vadeli olarak sunuluyor. Birçok kişi için Halkbank kredi çözümü resmen ilaç olacak. Ayrıca Halkbank size hızlı ve kolay bir şekilde kredi desteği alma şansını da verecek.

36 Ay Vadeyle 50 Bin TL Nakit Kredi Desteği Fırsatı

Halkbank'ın düşük faizli kredi kampanyası kapsamında kredisi düşük olanlara 36 ay vadeli 50 bin TL kredi desteği veriliyor. Diğer bir deyişle, bankalara borcunuz olsa ve kredi notunuz düşük olsa bile Halkbank'a başvurarak tüm finansal ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek ve acil kredi çözümlerinden yararlanabileceksiniz. Halkbank, düşük faizli kredi kampanyası kapsamında 50.000 TL'ye 36 aya varan vade seçenekleriyle tercihlerinize göre seçenekler sunuyor. Halkbank, tutarı 50.000 TL'nin üzerindeki kredi başvurularında 24 ay vade uygulayacak.

Halkbank, ekonomik sorunlar nedeniyle maddi yardıma muhtaç vatandaşları kurtaran kampanyalar ile 2023 yılına damga vurmaya devam ediyor. Hızlı ve basit düşük faizli kredi desteği için herhangi bir Halkbank şubesine mobil bankacılık veya internet bankacılığı kullanarak başvurma imkanına sahipsiniz. Ayrıca Halkbank'ı seçerseniz, kendi faiz oranınızı seçme şansına da sahip olursunuz. Halkbank müşterilerine 3 ay ödeme erteleme seçeneği de sunulmaktadır.