Borsa İstanbul'da rekor üstüne rekor seviyeler test ediliyor. BIST 100 endeksi uzun süredir yükseliş eğilimindeydi.

Özellikle cuma gününden bu yana yükselişini sürdüren Borsa İstanbul'daki son durum hissesi olan milyonlarca kişinin gündemindeki yerini koruyor. Bu kapsamda son gelişmeleri merak edenler için kapsamlı bir şekilde derliyoruz. Borsa İstanbul hakkındaki tüm son dakika gelişmelerini haberimizde bulabilirsiniz.

Borsada rekor üstüne rekor! En üst seviyeleri test etti. Tarihi yükselişin eşiğine yaklaştı. Borsa İstanbul ve BIST 100 endeksi ile ilgili yaşanan son dakika gelişmeleri mercek altına alınmaya devam ediyor. Yeni rekor test edildi ve milyonlar gözünü oraya çevirdi. Gelecek günlerde ne yaşanacağı konusunda yapılan uzman yorumları da merak edilerek araştırılmaya başlandı. Editörlerimiz bu konudaki son gelişmeleri sizin için derliyor.

Borsada rekor üstüne rekor! En üst seviyeleri test etti! Tarihi yükselişin eşiğine yaklaştı...1

YENİ REKOR GELDİ

Milyonlarca kişinin merakla takip ettiği borsa yeni bir rekor kırdı ve tarihi seviyeleri test etmesiyle dikkatleri çekti.

EN YÜKSEK SEVİYEYİ GÖRDÜ

17 Ekim 2022 Pazartesi yani bugün Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi 3.794 puanı gördü. Böylece yeni tarihi zirvesini test edilmiş oldu.

ANALİSTLER YORUMLADI

Yaşanan son gelişmelerin akabininde analistler şirket finansal sonuçlarıyla yeni hareketlilikler olabileceğinin altını çizdi.

O TARİH ÇOK KRİTİK...

Öte yandan analistler Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) faiz kararı da borsayı etkileyici bir faktör olacak.

Vakıfbank bankamatik kartınıza ödeme! 20.000 TL'ye kadar acil para! Vakıfbank bankamatik kartınıza ödeme! 20.000 TL'ye kadar acil para!

Euro Bölgesi ve İngiltere'de enflasyon verileri de hisseler üzerinde etkili olabilecek.