Belediyede çalışanlar bu habere çok sevinecek. Öyle bir zam yapıldı ki fiyat artışı asgari ücreti de geçti. Binlerce çalışanın yakından ilgilendiği bu haberle birlikte maaşlar adeta uçtu. İşte belediyenin son dakika kararı...

Belediyeler, işçi maaşlarına büyük önem gösteriyor. 2023 yılında işçiye yapılan zamlara bir yenisi daha eklendi. Üstelik kadrolu işçiler adına buna dikkat edildiğini vurgulayalım. Kadrolu ve taşeronun yeni maaşları ortaya çıktı. Peki enflasyona göre mi zam yapılıyor? İşçilere yüzde kaç zam yapıldığı kısa süre sonra ortaya çıktı.

%69 Oranında Zam Yapıldı!

Belediyeden gelen açıklama sonrasında kadrolu ve taşeron işçiye yüzde kaç zam yapıldığı ortaya çıktı. Öyle ki bu durum çalışanları da sevindirdi. %69 oranındaki zammın hemen ardından taşeron işçinn maaşı 11.450 TL'ye ulaştı. Kadrolu işçi ise aylık 13.580 TL net maaş alacak. Bu haberin sosyal medyadan duyurulmasıyla birlikte belediye bünyesinde çalışanlar sevindi.

Akbank Hesabı Olanlar İçin Son Dakika: 10.000 TL Bankamatik Kartınıza Ödeme! Akbank Hesabı Olanlar İçin Son Dakika: 10.000 TL Bankamatik Kartınıza Ödeme!

Payas Belediye Çalışanlarını İlgilendiriyor

Yapılan yeni işçi zammı, Payas Belediyesi'ne ait çalışanları ilgilendirmekte. Dolayısıyla burada iş yapan çalışanların maaşlarında ciddi oranda artış gözlemlendi. Bakalım 2023 yılında diğer belediyelerden de benzer hamleler gelecek mi? Yüksek orandaki zam ile dikkatleri üzerine çeken belediyeler, bu doğrultuda hareket ediyor. Enflasyonla bağlantılı şekilde maaşların yükselmesine öncülük ediyorlar.