Borçlarını kapatmak isteyen vatandaşlar için önemli bir haber geldi. Özellikle ülkemizde faaliyet gösteren dev bankaların bu konuda adım attığı belirtiliyor. İşte borç batağından kurtulmak isteyenlere özel yeni düzenlemeler!

Peş peşe açıklama yapıldı. Bugün açıklandı! Bankalara borçlardan beli bükülmüş olanlar dikkat! Dev bankalar ilan etti artık borçlarınız sıfırlandı... Ekonomide yaşanan dalgalanmalar şüphesiz en çok dar gelirli vatandaşları vurdu. Bankalardan aldıkları kredileri ödemekte zorlanan veya hiç ödeyemeyen vatandaşlar ise bir çıkmazın içerisine girdi. Birçok vatandaşlar ödeyemediği kredi veya kredi kartı borcunu kapatmak için başka bankaların kapısını çalmaya başladı. Ancak bu durumda da mevcut borçlardan dolayı yeni kredi alınamaması durumu ile karşı karşıya kalındı. Oluşan bu olumsuz havanın dağıtılması için ise sonunda düğmeye basıldı. Hareket direkt olarak dev bankalardan geldi. Bu olumlu adım ise borçlarını ödeyemeyen vatandaşlar tarafından büyük bir sevinçle karşılandı.

10-11-12-13 Nisan Tarihlerinde Maaş Alan Emeklilere, Devlet Destekli, 12111 TL Ödeme Veriliyor! 10-11-12-13 Nisan Tarihlerinde Maaş Alan Emeklilere, Devlet Destekli, 12111 TL Ödeme Veriliyor!

Borçların Kapatılması Konusunda Nasıl Bir Formül Uygulanacak?

Mevcut borçların ödenmemesi durumunda hem bankalar hem de vatandaşlar mağdur olmuş oluyordu.  Borçlarını ödeyemeyen vatandaşların sayısının her geçen gün artması ve bu durumun kısır bir döngü içerisine girmesi yeni adımların atılmasını bir gereklilik haline getirdi. Uygulanacak formül kapsamında vatandaşların borçları yeniden yapılandırılmasına karar verildi. Yeniden yapılandırmayla beraber borçlu kişinin ödeme planı daha esnek bir hale getirilecek. Mevcut borç mümkün olan en düşük taksit seçenekleri ve en uzun vade imkânına ile yapılandırılacak.

Borçlarınızı Tek Bir Çatı Altında Toplayın!

Atılan yeni adımlar kapsamında bir kişinin farklı bankalara olan borları tek bir banka çatısı altında toplanabilecek. Böylece seçilen tek bir bankaya transfer edilecek borçların ödenmesi için yeniden yapılandırma yapılacak. Borçlu kişi ayrı ayrı borç takibi yapmak zorunda olmadan yeni ödeme planıyla rahat nefes almış olacak. Üstelik bu geri ödeme planı oluşturulurken faiz oranları gayet uygun aralıklarda belirlenecek.

Güncel durumda bu uygulama Garanti Bankası, Yapı kredi ve ING Bank aracılığıyla yapılabilecek. İlgili bankaların kendi içlerinde vatandaşlara sağladıkları ayrılacaklar, faiz oranları ve vade süreleri farklılık gösteriyor. Ayrıca belirli zaman aralığında başvuru yapan vatandaşlara 3 ay borç erteleme avantajı da sunulacak.