Giderek pahalılaşan yaşam şartlarına rağmen nakde gereksinimi olan fakat detaylı faktörlerden dolayı bankaların gereksinim kredisi hizmetlerine gerçekleştirdikleri başvuruları onaylanmayan vatandaşlara, Akbank’ın ipotekli kredi hizmetinden müjdeli haber geldi. Banka, tapu ibraz edebilen herkese nakit hizmeti sunacağını açıkladı. İşte bankanın yeni devre ipotek karşılığı nakit hizmetine dair haberin devamı…

Türkiye’nin önde gelen özel bankalarından biri olan Akbank, yeni dönemde nakde sıkışmış olan fakat detaylı sebeplerden dolayı bankaların tüketici kredisi hizmetlerinden yararlanamayan vatandaşlar amacıyla ipotek karşılığı tüketici kredisi hizmeti sunacağını açıklamıştır. Söz hususu hizmetinin detaylarını resmi internet sitesi aracılığı ile paylaşmış olan banka, kredinin üst limitini 100 bin TL olarak belirlemiştir. 

Akbank İpotekli Kredi

Geliştirdiği avantajlı kampanyaları ile bankacılık pazarında her daim bir ağırlığa sahip olan Akbank, yeni dönemde çoğalan gündelik yaşam gereksinimlerine karşı nakit desteğine gereksinimi olan vatandaşlar amacıyla yeni bir kampanya daha geliştirdiğini duyurdu. Bankanın resmi internet sitesinde “ipotek karşılığı kredi” başlığı altında ilan edilmiş olan kampanyanın detayları paylaşıldı. Akbank doğrultusundan tasarlanmış olan ipotekli kredinin üst limiti 100 bin TL olarak belirlendi. Banka, alakalı hizmetinin azami vade miktarını 36 ay, aylık faiz oranını ise yüzde 1,87 olarak duyurdu. Bu bilgiler ışığında bankadan 50 bin TL tutarında nakit desteği alabilmek isteyen yurttaşların ödeyecekleri aylık taksit tutarı, 2.039,33 TL olarak hesaplandı. 

Akbank İpotekli Kredi Hizmeti Detayları  

Akbank doğrultusundan tasarlanmış olan ipotekli kredi hizmetinin kullanım detayları belli oldu. Banka, alakalı hizmetinden yararlanmak isteyen vatandaşlar amacıyla hizmet müracaat şartlarını şu şekilde belirledi:

·    18 yaşını tamamlamış olmak

Cumhurbaşkanı onayı ile 15 milyon emekliye 10000 TL ek ödeme verilecek Cumhurbaşkanı onayı ile 15 milyon emekliye 10000 TL ek ödeme verilecek

·    Yüksek kredi notuna sahip olmak ya da banka doğrultusundan “risksiz” olarak değerlendirilebiliyor olmak

·    Düzenli bir gelire sahip olmak ve bu hali alakalı belgeler aracılığı ile kanıt edebiliyor olmak

·    Çekilen kredi tutarı karşılığında hesaplanmış olan aylık taksit tutarının, hanenin toplam gelirinin yüzde 50’sini aşmıyor olması

·    Konut ya da işyeri sahibi olmak ve bu hali tapu belgesi aracılığı ile kanıt edebiliyor olmak

·    Kredi hizmeti karşılığında yaşam sigortası yaptırmak

Bankanın ipotekli kredi hizmeti amacıyla belirlemiş bulunduğu müracaat şartlarını gerçekleştiren yurttaşların, hizmet müracaatı amacıyla ibraz etmeleri gereken belgeler şu şekilde belirlenmiştir:

·    Kimlik belgesi, ehliyet ya da pasaportun fotokopisi ve aslı

·    İkametgâh belgesi

·    Emekliler amacıyla hesap cüzdanı

·    Maaş karşılığında çalışanlar amacıyla işyeri onaylı gelir belgesi ya da maaş bordrosu

·    Serbest meslek sahibi olanlar amacıyla vergi levhası

·    Bir şirkete ortaklığı bulunanlar amacıyla vergi levhası ya da Ticaret Sicil Gazetesi 

·    Teminat olarak gösterilecek konutun ya da işyerinin tapusu ve fotokopisi

Akbank İpotekli Kredi Başvurusu

Akbank’ın geliştirmiş bulunduğu ipotekli kredi hizmetinden yararlanmak isteyen yurttaşların, banka şubelerine gitmeleri ve alakalı hizmet müracaatlarını şahsen yapmaları gerekmektedir.