Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyesi Bülent Arınç, Türkiye ekonomisinde sıkıntı olduğunu ve bu durumu Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak'la görüşmesinde de paylaştığını açıkladı. Türkiye ekonomisinde yaşanan sıkıntıları hissettiklerini

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyesi Bülent Arınç, Türkiye ekonomisinde sıkıntı olduğunu ve bu durumu Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak'la görüşmesinde de paylaştığını açıkladı. Türkiye ekonomisinde yaşanan sıkıntıları hissettiklerini ve gördüklerini ifade eden Arınç, "ekonomide sıkıntı var. Sıkıntı yok diyen Berat Albayrak'la da bu durumu paylaştım. Ekonomide olan sıkıntıyı inkar ederek bir çözüm bulabilmek mümkün değil" dedi.

Türkiye ekonomisi son dönemde özellikle 8.50 TL seviyesini aşan dolar kuru, 10.15 TL seviyesini aşan euro nedeniyle zor günler yaşarken enflasyon oranlarında da artışlar gözlemleniyor.

Ekonomik göstergeler olumsuz görünmeye devam ederken, enflasyon oranlarının yeniden yükselişte olduğu ancak resmî makamların dolar kurunu düşürmek için çaba harcamasına rağmen dolar kurunun düşürülemediği gözlemleniyor.