Yusuf Yazıcı ve Zeki Çelik'le birlikte Fransız ekibi Lille'de top koşturan golcü Burak Yılmaz, gözünü Fransa Ligue 1 şampiyonluğuna dikti. Topladığı 69 puanla ligin zirvesinde bulunan Lille, en yakın rakibi PSG'nin 3 puan önünde yer alıyor.

Yusuf Yazıcı ve Zeki Çelik'le birlikte Fransız ekibi Lille'de top koşturan golcü Burak Yılmaz, gözünü Fransa Ligue 1 şampiyonluğuna dikti. Topladığı 69 puanla ligin zirvesinde bulunan Lille, en yakın rakibi PSG'nin 3 puan önünde yer alıyor. Kadrosunda Türk yıldızları barındıran Lille, kalan 6 maçı da kazanarak lig şampiyonluğu kupasını havaya kaldırmak istiyor. Lille'de fırtına gibi esen ve son maçta Zeki Çelik ile birlikte attığı golle takımının 2-0 kazanasında büyük pay sahibi olan golcü Burak Yılmaz, L'équipe'e demeç verdi.


"Bir buçuk ayda adapte oldum"


Şampiyonluk hedefiyle ilgili konuşan Burak Yılmaz, sakatlığı nedeniyle Ocak ile Mart ayları arasındaki 9 maçı kaçırdığını ancak toparlanarak takımına katkı sağladığı için mutlu olduğunu söyledi. Lille formasıyla çıktığı 27 maçta 12 gol ve 4 asistlik performans sergileyen 35 yaşındaki golcü futbolcu, bu istatistiğin kötü olmadığını vurguladı. Takıma geldiği ilk bir buçuk ayda kötü bir performans sergilediğini belirten Burak, daha sonra adapte olduğunu ve katkı sağlamaya başladığını dile getirdi.


"Drogba ve Sneijder'in tavsiyelerine kulak verdim"


Şimdiye kadar Türkiye dışında bir kulüpte oynamadığını kaydeden Burak Yılmaz, oynadığı kulüplerin daima şampiyonluk mücadelesi içinde olduğunu sözlerine ekledi. Daha önce yurt dışından gelen teklifleri geri çevirdiğini aktaran golcü oyuncu, Drogba ve Sneijder'in tavsiyelerine kulak vererek yurt dışı tecrübesi edinmesi gerektiğini anladığını belirtti. 35 yaşındaki bir futbolcu olarak sahaya çıkan genç oyunculara örek olması gerektiğini dile getiren Burak Yılmaz, her gün yeni şeyler öğrenmeye devam ettiğini vurguladı.


"Türkiye'de 'Gol Kralı' şeklinde bir tabir kullanılıyor"


Maçları kaybedince içine kapandığını aktaran Burak, bunun en büyük şahidinin eşi olduğunu kaydetti. Ligde şampiyon olmak için önlerinde 6 maçın olduğunu hatırlatan golcü oyuncu, bu karşılaşmalardan birinde yenilmeleri durumunda yıkılacağını sözlerine ekledi. Türkiye'nin en skorer oyuncularından biri olduğu için kendisine "Kral" lakabının takıldığını kaydeden Burak Yılmaz, Türkiye'de bir sezonda en çok gol atanlara "Gol Kralı" denildiğini belirtti. Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş'in kendileri için bir baba gibi olduğunu aktaran Burak Yılmaz, Haziran ayında düzenlenecek Avrupa Şampiyonası'nda gruptan çıkarak adım adım gitme istediklerini vurguladı.