Bursa Hızlı Treni İki Şehri Adeta Birleştirecek! Ulaşımda Kazanç 871.470 Bin Doları Görecek!

Bursa'da hızlı tren ve metro hattına yönelik incelemeler yeni yılda hızını kesmeden devam ediyor. Ulaştırma ve altyapı bakanı onu üzerine projemiz tamamlandığı andan itibaren Ankara-Bursa ve Bursa-İstanbul arası 2 saat 15 dakikaya düşecek yorumunda bulundu. Bakan Adil Karaismailoğlu Bursa'da yüksek hızlı tren hattına yönelik çalışmaların hızını kesmeden devam ettiğini açıkladı. Proje tamamlandığında neler yaşanacağını tek tek paylaştı. Bursa Emek YHT şehir hastane metrosu ve Bursa hızlı tren projesinin gerçekleştiği bölgeyi ele alınıyor. Hattın incelemesi yapıldı. Temel atma törenlerine kısa sürede geçilecek. Yapılacak bu güncelleme ile beraber Ankara-İstanbul arası yüksek hızlı tren hattı düşünüldüğünde çift hatlı bir süreç vatandaşı bekliyor. Proje altyapı çalışmaları sürmekle beraber toplamda 145 kilometreyi buluyor. Bunun 201 kilometresi üst yapı işlerinde harcanıyor. 

Proje tamamlandığında 7 farklı istasyon yapılmış olunacak. Bu istasyonlar için 12 adet tünel 18 kilometrelik alanda inşa ediliyor. Buna ek olarak onun farklı kaçış tüneli yapılıyor. 5 farklı aç kapa tünel ve 28 noktada demiryolu köprüsü inşa ediliyor. 4 km'yi bulan 4 farklı viyadük bir buçuk kilometre uzunluğunu aşmayan 66 farklı alt geçit ile 155 menfez imalatı proje kapsamında değerlendirilecek. Hedefte Bursa'nın demir yoluna yönelik altyapısını daha da geliştirmek yer alıyor. Yük taşımacılığı noktasında kentin sanayi anlamında geliştiği süreç dikkate alınarak daha çok kabiliyetini arttırabilmek ve rekabetçi gücünü ortaya koyabilmek için projeler devam ediyor. Yapılacak hat için önemli noktalar da belirlendi. Özellikle hızlı tren istasyonu ve hastane istasyonu önem arz ediyor. Bursa Yenişehir-Osmaneli YHT hattı inşaatı tamamlandığı anda itibaren bu hızlı tren Bursa için daha rahat ulaşım anlamına gelecek.

Webtures'dan Yenilikçi Hamle: Dijital Strateji ve Yapay Zeka Danışmanlığı Alanında Büyük İşbirlikleri Webtures'dan Yenilikçi Hamle: Dijital Strateji ve Yapay Zeka Danışmanlığı Alanında Büyük İşbirlikleri

Ulaşımda Kazanç 871.470 Bin Doları Görecek!

Adil karaismailoğlu bu metro hattı yapıldığı andan itibaren özellikle emek ile YHT Garı şehir hastanesi arasında ekonomik olarak kazanç sağlayabilmeyi destekleyecek. 2023 ve 2050 yılları arası için tasarlanmış 27 yılı kapsayan projeksiyon göz önüne alındığında 797 milyon dolar için karayolu bakım ve işletmesi için, 58 milyon dolar kazaların önlenebilirliği 1 milyon 170 bin dolar, iklim hava gürültü kirliliği gibi farklı değişkenler için 15 bin 640 bin dolar olmak üzere toplamda ekonomik kazancın 871.470 bin dolar olacağı da ifade edildi. Sanayi turizm ve tarım alanı ile gelişen şehirler arasında yerini alan Bursa'nın özellikle ulaşım yönü ile daha güçlü bir hale geleceği vurgulandı. Bu projenin Bursa'ya geleceğe taşıması planlanıyor. Özellikle son 20 yıllık sürece dikkat çekiliyor.