Ziraat Bankası işçi promosyon ödemesinde yeni bir döneme geçiş yaptı. 25.200 TL'yi bulan nakit promosyona dair müjde verildi. Sağlık çalışanlarını ilgilendiren bu gelişmede 2023 yılı promosyon ödemeleri farklı bir boyut kazanıyor. İşte ödeme alacak olan çalışanlar...

Ziraat Bankası'ndan gelen haberle birlikte promosyon ödemeleri ayrı bir boyut kazandı. 2023 yılı itibarıyla ilk promosyon kampanyalarından biri yapıldı. Banka ile Sağlık Bakanlığı arasındaki anlaşma sonrasında sağlık çalışanlarına büyük fırsat sunuluyor.

TBMM Onay Verdi! Maaş Alan Emeklilere Ödemeler Bayramdan Sonra Olacağı Açıklandı! TBMM Onay Verdi! Maaş Alan Emeklilere Ödemeler Bayramdan Sonra Olacağı Açıklandı!

Sağlık Çalışanlarına Toplam 29 Bin TL Ödeme!

29 bin TL'lik ödemenin 25.200 TL'si nakit promosyon olarak verilecek. Dolayısıyla yüksek miktardaki nakit promosyon dikkatleri üzerine çekti. Sağlık çalışanlarına verilen bu müjde sonrasında diğer ödemelerin nasıl gerçekleşeceği ise merak ediliyor. 

Kredi Kartı Puanı da Verilecek

1800 TL'lik dilim kredi kartı puanı olarak sağlık çalışanlarına verilecekken, kalan 2000 TL ise 2 ay taksitle birlikte para puan olarak hesaplara tanımlanacak. Böylelikle maaşını Ziraat Bankası'ndan alan sağlık çalışanları adeta bayram ediyor. Çünkü bu kadar yüksek promosyon nakit anlaşmasını kimse beklemiyordu. Bakanlık ve banka arasındaki anlaşma neticesinde böyle bir karar alındığı vurgulandı.

Promosyon Ödemeleri Hesaplara Yattı mı?

Hali hazırda promosyon ödemelerinin tamamı hesaplara yatırılmış değil. Ancak iki şehirde ödeme yapıldığı belirtiliyor. Antalya ve Konya'da sağlık çalışanları 3 yıl taahhütlü anlaşma sonrası promosyon ödemelerini aldı. Diğer şehirler için ise en kısa sürede açıklama yapılması ve paraların hesaplara yatırılması bekleniyor.