Emekli bayram ikramiyesi son dakika gelişmeleri vatandaşlar tarafından heyecanla bekleniyor. Dün yapılan kabine toplantısında bayram ikramiyesi için kararın çıkacağı tahmin ediliyordu. Ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada emekli ikramiyelerini açıklamadı. Kabine toplantısında emekli bayram ikramiyesi ile ilgili karar çıkmaması zammın büyük olacağı ihtimalini akıllara getirdi.

Büyük bomba geliyor! Bayram ikramiyesi kararı kabineden çıkmadı, 3000 TL üzerinde çalışılıyor! Şu anda 1100 TL olan bayram ikramiyesinin ne kadar olacağı hala emekli vatandaşlar tarafından aranıyor. Peki, 2022 emekli bayram ikramiyesi ne kadar olacak? Emekli bayram ikramiyesi zammı ne zaman açıklanacak? Milyonlarca emekli vatandaş dün yapılan kabine toplantısından emekli Bayram ikramiyesine ilişkin bilgilerin çıkmasını bekliyordu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da daha önce yaptığı açıklamada Bayram ikramiyelerinin kabine gündeminde olacağını söylemişti. Ancak dün açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan Bayram ikramiyeleri ile ilgili herhangi bir şey söylemedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu konuda açıklama yapmaması Bayram ikramiyelerinin netleşmediği ihtimalini akıllara getirdi. Ancak hala milyonlarca emekli vatandaş 2022 Emekli ikramiyesine ne kadar zam gelecek sorusuna yanıt Aramaya devam ediyor. Peki, 2022 bayram ikramiyesi ne zaman yatacak? Emekli bayram ikramiyesi ne kadar olacak 2022?

Garanti Bankası hesabınız üzerinden 100 bin TL'ye kadar borç kapatma kredisi başladı Garanti Bankası hesabınız üzerinden 100 bin TL'ye kadar borç kapatma kredisi başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın verdiği kararla 2018 yılından bu yana emekli vatandaşlara ödenen emekli bayram ikramiyesi için beklentiler hala devam ediyor. Dün yapılan kabine toplantısı sonucunda da bayram ikramiyesi ile ilgili bir karar çıkmadı. Emekli ikramiyelerine ilişkin son durum son dakika gelişmeleri hala vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor ve arama motorunda da yoğun şekilde araştırılıyor. İkramiyelerin ne zaman ödeneceği, bayram ikramiyelerine ne kadar zam geleceği en çok merak edilen başlıklar arasında yer alıyor. Peki, 2022 emekli bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek? Bayram ikramiyeleri ne zaman hesaplara yatacak?

buyuk-bomba-geliyor-bayram-ikramiyesi-karari-kabineden-cikmadi-3000-tl-uzerinde-calisiliyor-4

3000 TL olma ihtimali yüksek

13,5 milyon emekliliği yakından ilgilendiren emekli bayram ikramiyesi ödemeleri 2022 yılı içinde heyecanla bekleniyor. 1100 TL olan emekli Bayram ikramiyelerine Bu yıl yapılacak zamla birlikte ne kadar olacağı da merak ediliyor. Hükümet emekli Bayram ikramiyelerine yıllık enflasyon oranında zam yapmayı planlıyor. Yani bu zam yapılırsa Ramazan Bayramı öncesi 1500 TL ve Kurban Bayramı öncesi 1500 TL olmak üzere toplamda 2022 yılı için 3 bin TL emekli ikramiyesi ödenecek. Ancak henüz bu konuda kesin bir karar alınmadığı için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da emekli Bayram ikramiyeleri için açıklamada bulunmadı. Elbette emekli vatandaşların bayram ikramiyesi zamlı için beklentileri daha da yüksek. Yani emekliler Bayram ikramiyelerini asgari ücret oranında zam yapılmasını ve toplamda 4000 TL olarak ödenmesini istiyor. Fakat hükümet bunu maliyetli buluyor Bu nedenle de enflasyon oranında zam yapılmasına sıcak bakılıyor.

buyuk-bomba-geliyor-bayram-ikramiyesi-karari-kabineden-cikmadi-3000-tl-uzerinde-calisiliyor-2

2022 emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak?

Bu yıl ramazan bayramı 2 Mayıs tarihinde kutlanacak. Emekli vatandaşların Bayram ikramiyelerinin de Ramazan Bayramı'ndan 1 hafta önce olmak üzere hesaplara geçeceği tahmin ediliyor. Şu ana kadar bayram ikramiyesi için herhangi bir tarih verilmedi fakat bugüne kadar ödemeler hep Bayramdan bir hafta önce yapıldı. 2022 yılında da bu geleneğin bozulmayacağı ve Bayram ikramiyelerine Ramazan Bayramı'ndan 1 hafta önce yani Nisan ayının son haftasında hesaplara geçeceği tahmin ediliyor.