Cumhuriyet Halk Partisi üyesi Canan Kaftancıoğlu sosyal medya hesabında bir açıklamada bulundu Asla Umutsuz Olmayın” dedi.

Balkon ve Mutfak Konforu İçin İpuçları Balkon ve Mutfak Konforu İçin İpuçları

CHP’li Canan Kaftancıoğlu İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in açıklaması sonrası Asla umutsuz olmayın, halkımız ve yitirdiklerimizin yüzü suyu hürmetine hep birlikte öyle bir tarih yazacağız ki gidecekler açıklamasında bulundu.

Kendi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Canan Kaftancıoğlu, asla umutsuzluğa kapılmayın, derken bir depremzedenin depremin belki kendisini unutabiliriz ancak sonrasında yaşadığım ve ölenler şanslı dediğim o üç günü unutmam asla mümkün değil sözlerini paylaşırken Halkımız ve yitirdiklerimizin yüzü suyu hürmetine hep birlikte öyle bir tarih yazacağız ki Gİ-DE-CEK-LER! İfadesinde bulundu.

Canan Kaftancıoğlu’nun bu açıklamayı İyi Parti lideri Meral Akşener ve CHP genel başkanı Kemal Kılıçtaroğlu’nun açıklaması sonrasında yapması ise akıllara birçok soru işareti oluşturdu.

Ne olmuştu?

İyi Parti genel başkanı Meral Akşener, yaptığı açıklama ile 6’lı masayı topa tutmuş, masanın artık potansiyel adayların tartışıldığı bir masa değil, tek bir adayın tasdiki için uğraşan masa haline gelmiş açıklamasında bulunmuştu. Açıklamasının devamında ise gelinen noktada iyi partinin ölüm ile sıtma arasında seçim yapmaya zorlanmaktadır, ancak iyi parti buna boyun eğmeyecektir, ifadesinde bulunmuştu ve CHP üyeleri İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve Ankara Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ı göreve davet edip, aday olmalarını istediklerini açıklamıştı.

Bunun üzerine ise Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu, Partinin merkez yönetim kurulunu olağan üstü toplantıya çağırıp Meral Akşener’in açıklamaları sonrası “Hiç merak etmeyin, bütün taşlar yerine oturacak” yorumunda bulunmuştu, ayrıca CHP Genel Başkanı meclisten ayrılırken Basın mensuplarının soruları üzerine “Yolumuza devam ediyoruz arkadaşlar” açıklamasında bulundu.

Tüm bu açıklamalardan sonra ise Canan Kaftancıoğlu’nun Twitter hesabından yaptığı paylaşım ise kafalarda soru işaretleri oluşturdu.