Celal Şengör 19 Haziran Cumartesi İstanbul Kartal Depremini Açıkladı! Öncü mü Değil Mi?

Prof Dr. Celal Şengör bugün meydana gelen İstanbul depremine dair ilk açıklamalarını yaptı. Beklenen büyük İstanbul depremini tetikler mi?

Gündem 19.06.2021 - 15:57 19.06.2021 - 15:58 Ece Sahan

İstanbul'da bugün 19 Haziran 2021 Cuma günü merkezüssü Kartal olan deprem meydana geldi. AFAD depremin şiddetini 3,9 açıklarken, Kandilli depremin şiddetini 4,2 olarak açıkladı.

İstanbul'da bugün saat 15.07 sularında merkez üsü Kartal olan deprem meydana geldi. Korkan vatandaşlar paniğe kapıldı.

AFAD depremin şiddetini 3,9 açıklarken, Kandilli depremin şiddetini 4,2 olarak açıkladı. Depremin beklenen büyük İstanbul depreminin tetikleyicisi olup olmadığı merak edildi. Vatandaşlar eve girmeli miyiz diye sorarak gözlerini profesörlere çevirdi.

Profesörler ise birbirleri ile atıştı. Kimi profesörler AFAD'ın açıklamalarını suçlarken kimileri ise halkı paniğe sevk etmeyin dedi.

Prof. Dr. Celal Şengör de ilk açıklamalarını yaptı. Celal Şengör, merkezüssü Kartal olan deprem için "Şayet 4,2'lik deprem Kuzey Anadolu'da değil de Marmara'daki bildiğimiz fayda gerçekleştiyse her ihtimal olabilir. Kandill'in çözümlemelerine bakmak lazım. Şu an için öncü ya da değil demek mümkün değil" dedi. 

NACİ GÖRÜR DE AÇIKLAMA YAPTI

Prof. Dr Naci Görür'de "Arkadaşlar, biliyorsunuz küçük bir deprem oldu. şu anda telefonum medya nedeniyle kilitlendi. Biliyorsunuz deprem olur olmaz konuşmayı uygun bulmuyorum. Veriler üzerinde çalıştıktan sonra sizleri bilgilendireceğim" diyerek açıklama yaptı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@