Münevver Karabulut cinayeti Türkiye'yi yasa olmuş genç kızın ölümü sonrasında olaylar silsilesi de peş peşe gelmişti. Münevver Karabulut'un katil zanlısı Cem Garipoğlu uzun bir kaçışın ardından yakalanmış ve tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Ancak Cem Garipoğlu'nun Cezaevi'nde intihar ettiği açıklandı. Peki, Cem Garipoğlu öldü mü yoksa yaşıyor mu? Münevver Karabulut'un babası asla intihar ettiğine inanmıyor.

Türkiye 2009 yılında Münevver Karabulut'un cinayeti ile sarsılmış ve uzun yıllar boyunca bu olay konuşulmuştu. Sevgilisi Cem Garipoğlu tarafından öldürülen ve daha sonra beden bütünlüğü bozularak bir gitar çantasına konulan genç kız, Etiler'de bir çöp konteynırına atılmıştı. Cem Garipoğlu cinayetin ardından 197 gün kaçmayı başarmış ancak sonunda teslim olmak zorunda kalmıştı. 18 Kasım 2011 tarihinde Bakırköy 4 Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılandığı davada karar açıklanan Cem Garipoğlu olay sırasında 18 yaşından küçük olduğu için 24 yıl hapis cezası ile cezalandırılması. Tutuklanan ve Silivri 5 nolu cezaevinde 3 kişilik koğuşta tek başına kalan Cem Garipoğlu, 10 Ekim sabahı sayıma gelen gardiyanlar tarafından ölü bulunmuştu. Cem Garipoğlu'nun başına bir çöp poşeti geçirdiği ve çamaşır ipiyle kendisini boğarak intihar ettiği açıklanmıştı.

Cem Garipoğlu öldü mü yaşıyor mu?

Cem Garipoğlu öldü mü yoksa yaşıyor mu sorusu uzun yıllar boyunca soruldu. Çünkü Cem Garipoğlu'nun ailesinin maddi durumu nedeniyle cezaevinden kaçırılmış olduğu düşünülüyor. Münevver Karabulut'un babası Süreyya Karabulut da aynı düşünce içinde. 8 yıldır en büyük kabusu yaşadığını söyleyen Süreyya Karabulut, Cem Garipoğlu'nun intihar etmediğini kaçtığını ya da öldürüldüğünü düşünüyor.

TEB bankası 50 bin TL ihtiyaç kredisi başladı TEB bankası 50 bin TL ihtiyaç kredisi başladı

Bu cellat kendisini öldürmez

Sabah gazetesine konuşan Süreyya Karabulut, Bayramdan sonra Cem Garipoğlu'nun mezarının açılmasını talep edeceğini söyledi. Cesedini kendilerine göstermediklerini belirten Süreyya Karabulut, fotoğrafları eşinin ve avukatlarının gördüğünü ancak cesedini görmeden ikna olmayacağını söylüyor. Fotoğraflar üzerinden eşinin de ikna olmadığını belirten Süreyya Karabulut, üzüntüden tansiyon ve şeker hastası olduğunu her gece bunu rüyasında gördüğünü dile getirdi. Süreyya Karabulut açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı; "Kınalı kuzum karşıma çıkıyor. 'Baba kendine iyi bak' deyip boynuma sarılıyor ve ben o celladın intihar ettiğine inanamıyorum. Sindiremiyorum bazı şeyleri. Gözümle görmeden de ikna olmayacağım. Öldürüldüyse de bileceğim. Kaçtıysa da bileceğim".