Tayland’da bir kişi, yapay zekâ geliştirme şirketi olan OpenAI’nın yapay zeka robotu olan ChatGPT’nin yardımı ile lotodan ikramiye çıkan numarayı kazandığını söyledi.

Tayland basınında yapılan habere göre, Patthawikorn Boonrin, Facebook hesabından yapmış olduğu paylaşımda, ChatGPT’nin yardımı sayesinde lotodan ikramiye çıktığını söyledi. Boonrin, paylaşımında, ChatGPT’ye son 10 yıl içerisindeki çıkan rakamları verdiğini ve önümüzdeki yıl olacak olan sayıları tahmin ettiğini söyledi. Boonrin, ChatGPT’nin kendisine 57, 27, 29, 99 numaralarını kendisine verdiğini ve 99 numarası ile 59 dolarlık bir ikramiye kazandı.

Madison Beer ifşa görüntüleriyle gündemde! Adı Kenan Yıldız ile aşk haberlerine karışmıştı! Madison Beer ifşa görüntüleriyle gündemde! Adı Kenan Yıldız ile aşk haberlerine karışmıştı!

Boonrin’in ekran görüntüsüyle yaptığı paylaşım, on binlerce kişi tarafından beğenildi ve viral hale geldi. Teknolojiye oldukça meraklı olan Boonrin, ChatGPT’nin kendisine bu işlere girmemesi yönünde tavsiyeler verdiğini söyledi.

ChatGPT nedir?

ChatGPT, şu anda tüm dünyada çok popüler olan bir yapay zekâ. ChatGPT, OpenAI tarafından geliştirilen bir yapay zeka robotu. Robot, insanların kendisine sorduğu sorulara cevap veriyor. ChatGPT, kendisine sorduğunuz dili anlayarak size kendi dilinizde cevap verebiliyor. ChatGPT, bunu yaparken internet üzerinde bulunan tüm bilgileri toparlayıp derledikten sonra tatmin edici cevaplar veriyor. ChatGPT’nin verdiği cevaplar aslında Google arama motorundan geliyor. ChatGPT ile Google arasındaki fark ise Google, aranan konu ile ilgili pek çok kaynak sunarken; ChatGPT, kendi tahmin yöntemine göre konu ile ilgili tek bir cevap ortaya koyuyor. ChatGPT’nin böyle bir şey yapabiliyor olması gelecek adına herkeste merak uyandırıyor. Gelecek günlerde bu uygulamanın olumlu ve olumsuz yanlarını göreceğiz.

ChatGPT, sürekli gündemde olan bir yapay zekâ robotu. Gündemde yerini asla kaybetmeyen ChatGPT bu sefer de bir kişiye verdiği rakamlar ile ikramiye kazandırması ile gündeme gelmişti.