İngiltere Premier Lig ekibi Chelsea'de büyük bir skandalın kulübe maddi zarar vermeden kapatıldığı haberi ile İngiltere çalkalandı.

Rusya - Ukrayna savaşı sebebiyle İngiltere'deki varlıklarına el konulan Roman Abramovich'ten Chelsea'yi satın alan Amerikalı iş adamı Todd Boehly, Alman teknik direktör Thomas Tuchel'in işine son vermiş ve Graham Potter'ı takımın başına getirmişti.

Todd Boehly ve Clearlake Capital ortaklığıyla yönetilen Chelsea'de yaşanan ilginç skandalındetayları İngiliz The Telegraph'ın haberinde ortaya çıktı.

Damian Willoughby: Chelsea Sack Top Official After Grave Allegations of Sexual Harassment

Habere göre 2007-2010 yılları arasında Chelsea'de çalışan ve yaklaşık 1 ay önce yeniden Maviler'de çalışmaya başlayan ticari yönetici Damian Willoughby, Futbol finans uzmanı Catalina Kim'e uygunsuz mesajlar gönderdiği için yeni başladığı işinden kovuldu.

Bu bilgi ise akıllara Chelsea'nin parton değiştirmesi sonrası ilk olarak değişikliğe gittiği departmanın finans ve ticari operasyonlar olduğunu getirdi.

Manchester City'nin de sahibi olan City Group'ta uzun yıllardır çalışan Tom Glick göreve gelmiş ve de City'de beraber çalıştığı Damian Willoughby'yi işe almıştı.

Damian Willoughby - CEO, City Football Group India Talks About Indian Football | Hero ISL 2019-20 - YouTube

İngiliz The Telegraph'da Damian Willoughby'nin Catalina Kim'e mesaj yoluyla cinsel tacizde bulunduğu ortaya çıkmış ve yaklaşık 1 yıl önce yaşanan bu mesajla taciz sürecinin ardından Catalina Kim'in söz konusu mesajları, Chelsea'de ticari operasyonlar başkanlığı görevini yürüten Tom Glick'e gösterdiği ve bunun üzerine Chelsea'nin harekete geçtiği yazıldı.

Damian Willoughby ve Catalina Kim, ilk olarak 2015 yılında, Kim'in Manchester City ile yaptığı bir çalşma sırasında tanışmış, son iki yılda da Willoughby'nin Kim'e karşı ilgisinin farklı yönde ilerlediği, Kim'in evli olduğunu söyleyip reddetmesine rağmen Willoughby'nin ısrarla taciz mesajları gönderdiği, bu mesajlarda müstehceh içerikli videoların da olduğu belirtildi.

Who is Catalina Kim? Potential owner strikes chord with Chelsea fans – Thick Accent

Türkiye'nin yüz ölçümü yaklaşık 780 bin kilometrekareyken en büyük il Konya'nın yüz ölçümü yaklaşık kaç kilometrekaredir Türkiye'nin yüz ölçümü yaklaşık 780 bin kilometrekareyken en büyük il Konya'nın yüz ölçümü yaklaşık kaç kilometrekaredir

29 Ağustos'ta Damian Willoughby'nin Chelsea'de göreve başlayacağını mail yoluyla öğrenen Catalina Kim, 3 Eylül'de Tom Glick'e Willoughby ile ilgili kaygılarını anlatan bir mesaj gönderdi ve bu durumu kabul edilemez bulan Chelsea yönetimi, hemen Damian Willoughby'nin görevine son verdi.

Futbolun ekonomi dünyasında iyi tanınan Catalina Kim'in Chelsea ile bir süredir büyük anlaşmalar yapmak adına yakın bir çalışma içerisinde olduğu ve bu anlaşmaların boyutunun yüz milyonlarca doları bulabileceği belirtilen haberde, Chelsea'den yapılan açıklamada Damian Willoughby'nin görevinden 'hemen' alındığı ifadeleri kullanıldı.