Emre Olur davası sornası, son dönemlerin ses getiren gazetecisi Erk Acarer'in gündeme getirdiği savcı Alim Yaşar merak konusu oldu. Alim Yaşar Kimdir? diye sorulunca da ortaya neler çıktı neler...

Askerliğini Ankara ve Çorlu’da Yedek Subay olarak yapan Yaşar, Gaziantep Hakim adayı olarak 19.9.1950′ de mesleğe başlamış bir isim olarak ve çok daha fazlası ile biliniyor.

Mesleğe başladıktan sonra sırasıyla: Altınözü, Gaziantep Hakimliği, Ankara C.Savcı Yardımcılığı ve Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü Müşavirliği görevlerinde bulunan Alim Yaşar en çok da Sedat Peker'in ifşa tweetlerinde anlatılanlar ile dikkati çekmişti.

ZENGİNLİĞİ DİLLERE DÜŞMÜŞTÜ

Sedat Peker vasiyetini hazırladı! Peki vasiyette ne var?

15 Kasım 2021 tarihinde Sedat Peker hakkında yapılan "tefecilik" suçlaması ile ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yaparken hakkında yürütülen iddianamenin de savcısı seçilen, savcı Alim Yaşar ve oluşan serveti ile ilgili çarpıcı iddialarda bulunmuştu.

Sedat Peker Alim Yaşar'ın mal varlığına ve inşaatlarına dikkat çekerek şunları söylemişti;

"Savcı Alim Yaşar benim iddianamemi yürüttüğü sırada kendisinin telefonları dinleniyordu. Sebebi ise kendisinin ve bir arkadaşının Şile’deki çok yüksek mal varlığı, orada yaptığı inşaatların çokluğu, ayrıca da benimle bir irtibatının olup olmadığı yönündeydi.

İnşaatlarla ve oradaki arazilerle Savcının oğlu ilgileniyordu.Bizim çocuklarımız bir türlü zengin olamıyor ancak Savcı Bey’in oğlu Şile’de birçok inşaat yapıyor. Telefonlarının dinlendiği Savcı’ya bir türlü iletildi. Telefonları dinlenen bu savcıyı benim tahkikatımdan almadıkları gibi kendisine de el altından telefonlarının dinlendiği bazı yetkililerce kendisine el altından iletildi.

AB Ülkelerinden Yasak Onayı: 2035’te benzinli ve dizel arabalar yasaklanıyor! AB Ülkelerinden Yasak Onayı: 2035’te benzinli ve dizel arabalar yasaklanıyor!

Bu konulardan ikinci videomda veya üçüncü videomda bahsetmiştim. Eğer savcının telefonu dinlenmiyorsa parmağımı keseceğim dedim. Belki Savcı’nın telefonunu nereden öğrendiğimi merak etmişsinizdir.

Yüzde yüz doğru bir bilgi. Yurt dışına çıkmama sebep olan, kendi telefonumun dinlendiğini bana söyleyen yetkililerden öğrendim. Esas skandal budur. Emekli Savcı Bey’e sorun.

Dünya hukuk tarihinde böyle bir şey olmuş mudur? Benim açıkladığım suçların hepsi doğru. Beni onlardan yargılasınlar. Oluşturdukları bu hayali dosyadan değil. Kim tefecilik yapıyorsa, tekrar söylüyorum, namussuzdur, şerefsizdir, onursuzdur.

Ayrıca benim mal varlığıma el konulacakmış. Ben nasıl bir suç örgütü lideriyim ki Sayın Savcı’nın oğlu kadar bir zenginliğe sahip değilim?"

BALYOZ DAVASINA DA SEÇİLEN İSİM OLMUŞTU

Balyoz Davası sanıkları milyonlarca liralık tazminat davası açıyor

Ancak savcı Alim Yaşar ile ilgili bilinenler sadece bunlar değil zira Sedat Peker iddianamesini yazdıktan sonra Balyoz davasının yeni savcısı da Alim Yaşar olmuştu.

Yargıtay'ın “Balyoz” davasında 7 sanık için verilen beraat kararını bozmasının ardından aralarında 28 Şubat Davası'ndan hükümlü bulunan eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan'ın da bulunduğu 6 sanığın yargılanmasına devam edilirken Şubat 2022'de görülen davada yeni görevlendirilen Savcı Alim Yaşar savcı olarak gündeme gelmişti.

VE MEŞHUR SİLAHLANMA ÇAĞRISI

Sedat Peker'den Bomba İddia: Akşener, Cinayet Sonrası Gizlice Benimle Görüştü | Hunat TV

Bununla da bitmiyor Alim Yaşar'ın dosyası zira Peker, 2019’da katıldığı bir açılışta yaptığı “Silahlanın” çağrısı üzerine  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in o dönem kendisi hakkında yaptığı suç duyurusuna verilen takipsizlik kararını veren savcının da Alim Yaşar olduğunu ifade etmişti.