Millet İttifakı’nın adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, diğer partiler gibi uygun bir tarihte Memleket Partisi’ni de ziyaret edeceğini söyledi.

Webtures'dan Yenilikçi Hamle: Dijital Strateji ve Yapay Zeka Danışmanlığı Alanında Büyük İşbirlikleri Webtures'dan Yenilikçi Hamle: Dijital Strateji ve Yapay Zeka Danışmanlığı Alanında Büyük İşbirlikleri

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun HDP’ye yaptığı ziyaret çok konuşulmuş bazı kesimlerce de eleştirilerin hedefi olmuştu. Kemal Kılıçdaroğlu, seçim sürecince uygun görüldüğü durumlarda da her parti ile görüşmeye sıcak baktığını da dile getirmişti.

Sözcü gazetesinden Deniz Zeyrek’e açıklamalarda bulunan Millet İttifakı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, diğer partiler gibi Memleket Partisi’ne de ziyaret gerçekleştirmek istediğini dile getirdi. Yapılacak olan ziyaret için CHP’nin başvuruda bulunacağını ifade eden Kemal Kılıçdaroğlu, Memleket Partisi tarafından uygun görüldüğü takdirde de belirlenen tarihte Memleket Partisi’ne gitmek istediğini dile getirdi.

“HDP’nin bakanlık gibi herhangi bir talebi yok…”

HDP ile görüşmelerinin son derece olumlu geçtiğini vurgulayan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, HDP’nin ‘İlkelerde anlaşırsak destekleriz’ ifadelerine yer verdiğinin de altını çizerken iktidar medyasının ortaya attığı ‘HDP’ye bakanlık verilecek’ iddialarının da yersiz olduğunu vurguladı. Ayrıca CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, HDP ile yapılan görüşmelerde HDP’nin bakanlık gibi herhangi bir talebinin de olmadığını açıklamalarına ekledi.

Öte yandan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, depremde evlerini kaybeden vatandaşlara yeniden ödeme koşuluyla ev satılmasına da son derece karşı olduğunu belirtirken, vatandaşların bu konutları satın alırken devlete güvendiğini bu konutların vatandaşlara teslim edilene kadar da 22-23 imza atıldığını söyledi. Yerin belirlendiğini, imza atıldığını, zemin etüdü yapıldığını ve yeniden imza atıldığını, proje için ruhsatlandırma yapıldığını arkasından da bir imza daha atıldığını, yapı denetimin başladığını ve bir imza da burada atıldığını son olarak da iskan içim imza atıldığını söyleyen Millet İttifakı adayı vatandaşın yalnızca tapuyu alırken imza attığını vurguladı.

Depremzedelerin zaten her şeylerini kaybettiklerini belirten Kılıçdaroğlu, yeniden yapılıp satılacak evlerin gelecek nesilleri de borçlandırdığını kaydederken ‘Bu depremzedelere reva mı?’ açıklamalarını yaptı. Millet İttifakı adayı, seçimi kazanmaları durumunda depremzedelere öz kaynaklardan harcamalar yapacaklarını ve hiç kimseden bir kuruş bile almadan da evleri teslim edeceklerini ifade etti.