CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Grup Toplantısında gündemdeki konuları değerlendirdi, FETÖ'nün siyasi ayağını açıkladı...

Partisinin Meclis grup toplantısında önemli açıklamalarda bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ak Partili Mahir Ünal'ı eleştirdi. Mahir Ünal'ın, polemik yaşadığı çiftçinin cebindeki telefondan hareketle "Açlıktan ölüyorsun ama cebinde iPhone var" ifadelerini eleştiren Kılıçdaroğlu, AK Parti'nin çiftçiye verilen 450 lirayı büyük para gibi gördüğünü söyledi. Verdikleri 450 liranın çiftçilere yetmesi gerektiğini düşüren AK Partilileri eleştiren Kılıçdaroğlu, çiftçilerin de artık gözlerini açması gerektiğini dile getirdi.

"Yüzde 10 barajı kalkacak, TBMM vesayetten kurtulacak"


CHP'yi iktidara taşıdıktan sonra "dört ayaklı bir strateji" izleyeceklerini belirten Kılıçdaroğlu, atacakları ilk adımın insanların "can ve mal güvenliğini korumak" olduğunu belirtti. Daha sonra güçlü bir demokratik temel oluşturarak güçler ayrılığını sağlamlaştıracaklarını kaydeden Kılıçdaroğlu, yargı bağımsızlığını yeniden tesis edeceklerini ifade etti. Medyayı yeniden özgür bir alana dönüştüreceklerinin sözünün veren Kılıçdaroğlu, TBMM'yi de bir grubun vesayeti altından çıkaracaklarını belirtti. Kılıçdaroğlu, öte yandan demokratik ülkelere yakışmayan yüzde 10 seçim barajını da kaldıracaklarını sözlerine ekledi.

"Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ı canlı tartışmaya davet etti"


Toplamda 7 milyon 200 bin kişiye CHP belediyeleri tarafından yardım götürüldüğünü kaydeden Kılıçdaroğlu, 1 milyon 200 bin kişiye de para yardımı yapıldığını vurguladı. Pandemi nedeniyle zor günler geçiren 30 milyondan fazla aileye sıcak yemek yollandığını ifade eden CHP lideri, en az 70 milyon maske ve dezenfektanın dağıtıldığını kaydetti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bulduğu küçük bir fırsatta hemen CHP'ye saldırdığına vurgu yapan Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın şimdiye kadar fabrika kurduğunu veya çiftçiye destek olduğunu görmediklerini, aksi halde kendilerinin de yapılan icraatları destekleyebileceklerine işaret etti. Erdoğan'ı canlı yayında tartışmaya davet eden Kılıçdaroğlu, muhalefet lideriyle canlı olarak tartışmaya korkan birinin devleti yönetemeyeceğini belirtti.